Piaskowiec ogrodowy – sprawdź jak możesz o niego zadbać

Piaskowiec ogrodowy – sprawdź jak możesz o niego zadbać

5 kwietnia, 2019 Wyłączono przez RG

Posiadasz w swoim domu elementy wytworzone w oparciu o piaskowiec ogrodowy? Z poniższego wpisu dowiesz się jak możesz odpowiednio zadbać o jego dobrą kondycję. Pielęgnacja piaskowca jest zalecana wszystkim tym, którzy chcą aby zachowywał on ładny wygląd przez cały czas. Warto dodać, że czyszczenie piaskowca nie jest rzeczą trudną oraz nie wymaga większych umiejętności, ani specjalistycznych środków.

Piaskowiec ogrodowy – zadbaj o jego dobrą kondycję

piaskowiec ogrodowy

Chcąc wyczyścić piaskowiec ogrodowy, na samym początku należy określić jego stopień zabrudzenia, tak aby dobrać odpowiednie środki czystości, a także metodę zgodnie z którą będziemy go oczyszczać. Nieodpowiedni wybór środków oraz narzędzi może skutkować nieskutecznym czyszczeniem, a nawet uszkodzeniem wyrobu. W przypadku drobnych zabrudzeń zalecamy wykorzystać twardą szczotkę oraz czyścić kamień bez użycia wody i innych środków. Z kolei jeśli poziom zabrudzeń jest znaczny i na piaskowcu widoczne są plamy, rekomendujemy wykorzystać wyżej wspomnianą szczotkę oraz ciepłą wodę lub detergent. Dobrą praktyką jest także zeszlifowanie brudu z powierzchni kamienia, używając do tego niewielki kawałek piaskowca oraz wodę.

Zadbaj o długotrwałą czystość elementów wytworzonych z piaskowca

W przypadku, gdy na piaskowcu znajduje się zielony nalot – powinieneś wykorzystać do czyszczenia oraz pielęgnacji specjalistyczne środki, dedykowane do zwalczania grzybów oraz porostów. Warto także zastosować odpowiednie impregnaty, nanosząc pędzlem cienką warstwę na całą powierzchnię na której występuje wspomniany problem. W taki sposób sprawisz, że piaskowiec ogrodowy wróci do stanu w jakim był zaraz po zakupie.