Papiery białe uniwersalne – niezbędne w biurze

Papiery białe uniwersalne – niezbędne w biurze

13 września, 2018 Wyłączono przez JP

Mimo, że większość z nas nie chce marnować papieru, każdego dnia potrzebujemy choćby jego niewielkiego skrawka. Otrzymujemy go po odejściu od kasy – jako paragon, w urzędzie – na początku, by dostać się do okienka kasowego. Później – by załatwić formalności. Biały papier to domowy i firmowy niezbędnik. Nie każdy jednak wie, że, na pozór identyczne kartki, różnią się od siebie klasą i jakością.

Uniwersalny, biały, formatu A4

Ze sklepowych półek znika najczęściej ten, standardowy, który mieści się w podajniku drukarki. Jego wymiary to  210×297 mm. Właśnie ten rozmiar szybko i łatwo złożysz i opakujesz w kopertę. Nieco mniejszy rozmiar, A5 to format szkolnego brulionu. W notatniku A6 wychowawczyni Twojej pociechy zanotuje dobrą ocenę i ważne dla rodziców informacje. Papiery białe uniwersalne mniejszego formatu służą tworzeniu niewielkich notatników.    Papiery białe uniwersalne - niezbędne w biurze.

Papiery białe uniwersalne do biura

Wyróżniamy osiem klas białego papieruDo biura najczęściej wybierane są ryzy oznaczone III lub IV klasą. Są stosunkowo tanie, lecz wciąż cieszą dużą trwałością. Naniesiony na nie tusz nie rozmazuje się i szybko wysycha. Wyższe – I i II, które powstają z najlepszych składników, służą do produkcji produktów, które powinny odznaczać się dużą trwałością. Dobrym przykładem są tutaj banknoty. Wytwarzane z wysokogatunkowego drzewna, mają dużą gęstość. Papier oznaczony wyższymi cyframi często pochodzi z recyklingu. Tworzymy z nich bruliony, przekładki o mniejszej trwałości.