Pędzle do makijażu – wyposaż swoją kosmetyczkę!

Pędzle do makijażu – wyposaż swoją kosmetyczkę!

14 listopada, 2018 Wyłączono przez KO

Każda kobieta, która się maluje – na co dzień lub od święta – powinna wiedzieć, że odpowiednie pędzle do makijażu to podstawa, zaraz obok dobrych kosmetyków, by stworzyć ładny i trwały makijaż. Jeśli i na Twojej twarzy od czasu do czasu lub regularnie gości make-up, powinnaś wiedzieć, jakie aplikatory musisz mieć w swojej kosmetyczce. Jest kilka typów pędzli, które przydają się niezależnie od tego, jak często wykonujesz makijaż.

Pędzle do makijażu – must have w każdej kosmetyczce

Jednym z pędzli do makijażu, które trzeba mieć, jest pędzel do sypkiego pudru Wybraliśmy kilka pędzli do makijażu, które przydadzą się w codziennym użytkowaniu. Pierwszym z nich jest pędzel do pudru, korektora czy podkładu, mający szereg odmian. Rozróżniamy modele ze ściętą górą, płaski, czyli tzw. języczkowy, i taki przeznaczony specjalnie do pudru sypkiego. Kolejny ważny aplikator to ten do różu, bronzera i rozświetlacza. Charakteryzuje go skośny kształt, co ułatwia podkreślenie kości policzkowych. Warto też pamiętać o pędzlach do powiek i brwi. Popularne ostatnio stały się też te do ust, dzięki którym dokładnie można rozprowadzić szminkę czy inne pomadki.

W jaki sposób używać pędzli do makijażu?

Jednym z ważniejszych pędzli do makijażu jest pędzel do różu, bronzera i rozświetlaczaKażdy z pędzli do makijażu ma swoje własne zastosowanie i używa się go w inny sposób. Przykładowo, aplikatorem do pudru należy omiatać twarz, podczas gdy przy nakładaniu bronzera trzeba wykonywać owalne ruchy, tworząc kształt cyfry trzy. Na osobny artykuł zasługiwałaby instrukcja obsługi pędzli do oczu, ponieważ z każdego z nich korzysta się inaczej. Wypróbuj te metody i przekonaj się, jak przyjemne może być codzienne wykonywanie make-upu.