Pensjonat Szczyrk – wypocznij w górach!

Pensjonat Szczyrk – wypocznij w górach!

28 października, 2022 Wyłączono przez NG

Wypoczynek w górach to jedna z wielu destynacji ludzi podczas czasu wolnego. A jakby tak wybrać pensjonat Szczyrk? Dowiedz się więcej o tej górskiej krainie w południowej Polsce. Czytaj dalej!

Co wyróżnia Szczyrk?

Szczyrk to malownicze miasto położone w Beskidzie Śląskim w południowej Polsce, w regionie Górnego Śląska. Jest to jeden z najlepszych celów podróży w Polsce dla miłośników przyrody i podróżników szukających przygód na świeżym powietrzu, dlatego warto postawić na pobyt w pensjonacie w Szczyrku! Rozciągający się na długości ok. 5 km Szczyrk wita turystów uderzającymi miejscowymi zabytkami – od Ośrodka Szkolenia Sportowego Olimpijczyków po historyczny Rynek, na którym można nie tylko zobaczyć występy lokalnego folkloru, ale także kupić regionalne domowe przysmaki i pamiątki, które można zabrać do domu. Zimą miasto otulone śniegiem staje się jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarskich w kraju. Szczególnie teraz, po niedawnej modernizacji infrastruktury narciarskiej. Opisane powyżej atrakcje sprawiają, że Szczyrk jest popularnym miejscem wypoczynku, zarówno na krótki weekendowy wyjazd, jak i na dłuższy pobyt. Miasto posiada całoroczną bazę noclegową o różnym standardzie, a smacznych regionalnych potraw można skosztować w licznych lokalach gastronomicznych wzdłuż głównej ulicy.

pensjonat szczyrk

Kiedy warto postawić na wypoczynek w pensjonacie w Szczyrku?

Odpowiedź jest prosta – w ciągu całego roku! Szczyrk ma do siebie to, ze niezależnie od pogody może zaoferować ciekawe atrakcje. Jeśli postawimy na wypoczynek w pensjonacie w Szczyrku zimą, możemy cieszyć się rozwiniętymi stokami do jazdy na nartach, natomiast w cieplejsze miesiące warto skorzystać z wielu szlaków górskich do przejścia. Dodatkowym atutem są spa i ośrodki odnowy ciała w pobliżu tej miejscowości.