Pieniny co warto zobaczyć i kiedy?

Pieniny co warto zobaczyć i kiedy?

25 maja, 2022 Wyłączono przez DB

Polska to nietuzinkowy kraj który może pochwalić się zarówno dostępem do morza jakiej do pasmo górskie w dzięki temu każda osoba która chce spędzić urlop bądź też krótki weekend może zdecydować się na atrakcje oferowane przez turystyczne ośrodki czy to w Beskidach czy też w Bieszczadach Tatrach lub nad Morzem Bałtyckim. Pieniny co warto zobaczyć i kiedy się wybrać?

Polskie Góry – popularny kierunek wypoczynkowy

Pieniny to jedno z polskich pasm górskich, które leży w południowej Polsce i północnej Słowacj. Szczawnica to najpopularniejsza miejscowość w Pieninach, która oferuje szeroki wybór hoteli, pensjonatów, domków na wynajem – w zależności od tego jakiego noclegu szukamy i w jakim zakresie cenonym z pewnością uda Nam się znaleźć intenerującą nas miejscówkę. Planując wypoczynek wakacyjny czy też krótki city break, warto rozważyć wypad właśnie w Pinieny. Dlaczego?

pexels oziel gomez 840667

Pieniny co warto zobaczyć – wskazówki

Krajobraz kulturowy zdecydowanie wyróżnia Pieniny spośród innych pasm górskich, występujących w Polsce. Stanowi go bowiem swoista mozaika łąk oraz pól uprawnych i lasów. Dopełnieniem są jasne i urokliwe wapienne ściany skalne, niewielkie skałki i wąwozy. Kształtowane przez stulecia pasma górskie oraz krajobraz są przykładem równowagi między działalnością człowieka a otaczającą go przyrodą oraz naturą. Pieniny co warto zobaczyć? Z pewnością warto zwrócić uwagę na fakt, iż pasmo podzielone jest na 3 części Pieniny Spiskie, Pieniny Właściwe oraz Małe Pieniny. Warto także zaplanować odwiedzenie najpopularniejszego szczytu czyli Trzech Koron czy też znaleźć czas na spływ dunajcem!