Destratyfikator powietrza

Destratyfikator powietrza

23 maja, 2022 Wyłączono przez J P

Duże pomieszczenia w związku ze swoimi rozmiarami mają problem z ich równomiernym ogrzewaniem oraz dystrybucją powietrza. Niezależnie czy są to różnego rodzaju hale przemysłowe, szklarnie czy też budynki sportowe, mogą one mieć tendencje do nawarstwiania się ciepłego powietrza na górze pomieszczenia. Może pojawić się również problem z wilgocią, której ciężko się pozbyć. Aby tego uniknąć powstały urządzenia, które mają za cel odpowiednio to powietrze miksować, by zminimalizować takie sytuacje. Do grona takich przedmiotów należy destratyfikator powietrza.

Specyfikacja urządzenia

Aby uniknąć sytuacji, w której ogrzewane pomieszczenie gromadzi powietrze na samej górze destratyfikator powietrza może bardzo pomóc. Jest to mikser powietrza, który dzięki równej dystrybucji powietrza w całym spektrum, gwarantuje nam dużą oszczędność energii. Montowany jest on w budynkach, które mają co najmniej 4 m wysokości. Powierzchnia, jaką jest w stanie objąć, sięga nawet 320 metrów kwadratowych, dzięki czemu sprawdzi się w wielu różnego rodzaju miejscach. Pozwala on także na wyrównanie poziomu wilgoci, jaki jest obecny w danym miejscu.

destratyfikator powietrza

Destratyfikator powietrza — gdzie jest używany?

Urządzenie to wykorzystywane być może w miejscach o różnym przeznaczeniu. Z pewnością destratyfikator powietrza wykorzystywany jest nie tylko w przemyśle, ale również w szklarniach, gdzie zapobiega skraplaniu się wody, czy też stodołach, dzięki czemu unikamy stężenia szkodliwych oparów.