Pisanie artykułów jak wpływa na pozycjonowanie strony w internecie ?

Pisanie artykułów jak wpływa na pozycjonowanie strony w internecie ?

6 sierpnia, 2018 Wyłączono przez DB

Pozycjonowanie to jedno z zagadnień branży SEO. No tak ale czym SEO jest? Rozwinięcie to Search Engine Optimization. W uproszczeniu można napisać,że to  działania promujące serwisy internetowe, strony www, sklep online czy blogi w wyszukiwarkach internetowych.

Dlaczego pozycjonowanie ?

Dlaczego firmy, osoby publiczne czy sklepy online decydują się na zatrudnienie firmy  zajmujące się pozycjonowaniem stron? To proste. Wyobraź sobie sytuację,że szukasz modnych butów na lato. Nie masz za bardzo czasu na chodzenie po sklepach, a że trwają wyprzedaże i ludzi pełno wszędzie, tym bardziej Ci się odechciewa jakiejkolwiek galerii. Siadasz więc przed komputerem, bądź wyjmujesz smartphona i w wyszukiwarce google wpisuje – modne buty na lato, a Twoim oczom ukazuje się milion stron, gdzie owe buty są. I teraz najważniejsze – przecież nie wchodzisz na wszystkie strony sprawdzasz maksymalnie pierwsze 5-6 i to tam kupujesz wymarzone buty.

Pisanie artykułów jako wspomaganie dla pozycjonowania

pisanie artykułów

Strona, która będzie poddawana pozycjonowaniu, zazwyczaj najpierw podlega optymalizacji – przygotowaniu do pozycjonowania. Wybiera się słowa klucze (takie jak modne buty na lato) i na nich skupia działania. Pisanie artykułów oraz prowadzenie przez firmę x bloga mocno pomaga w działaniach SEO. Są to ważne treści, które przyniosą korzyści przy pozycjonowaniu to raz, a dwa zainteresują potencjalnego klienta. A co jeśli w Twojej firmie, nikt nie potrafi pisać artykułów, a programista odpowiedzialny za stronę absolutnie nie ma takich zdolności? Skorzystaj wtedy z usług specjalistów, dla których pisanie artykułów to pestka ! Stworzą artykuły specjalistyczne na każdy temat.