Plafon nowoczesny – lampa idealna do innowacyjnych wnętrz

Plafon nowoczesny – lampa idealna do innowacyjnych wnętrz

24 października, 2017 Wyłącz przez AN

Dlaczego plafon nowoczesny to doskonała lampa do wnętrz o innowacyjnym charakterze? Proste, geometryczne wzornictwo to ich znak rozpoznawczy i cecha, która w takich pomieszczeniach jest szczególnie poszukiwana. Sprawdź nasze propozycje!

Co to w ogóle jest plafon?

Kiedyś plafony kojarzono z ozdobną częścią sklepienia np. w kościołach, jednak dziś określa on rodzaj lampy, która przylega do sufitu (plafony sufitowe) lub do ściany (plafony boczne). Najczęściej wykorzystywane są w pomieszczeniach niskich lub montowane na podwieszanych sufitach. Wcale nie znaczy to, że nie może on po prostu zastąpić zwykłej lampy w każdym innym pomieszczeniu – jeśli tylko pasuje do wystroju, będzie wspaniałym dodatkiem. Plafony zwykle mają nowoczesne formy, z prostej przyczyny – są alternatywą do wiszących lamp, które są zwykle bardzo ozdobne. Na rynku znajdziecie wiele dostępnych modeli, o futurystycznych, innowacyjnych formach. Każdy minimalista doceni ten rodzaj oświetlenia. Plafon nowoczesny to oczywiście nie jedyny wybór. Znajdziecie także plafony bardziej tradycyjne, ozdobne. Możecie wybrać taki, który najlepiej będzie pasował do Waszych wnętrz.

Plafon nowoczesny firmy Eglo

 

Plafon nowoczesny do innowacyjnych wnętrz

Naszym zdaniem, plafony dzięki swoim nowoczesnym, minimalistycznym formom najlepiej sprawdzi się w takich właśnie wnętrzach. Będzie świetnym oświetleniem w biurze, czy też mieszkaniu urządzonym w bardzo nowoczesnym stylu. Mimo swojego prostego wzornictwa, będzie doskonałą ozdobą. Plafon nowoczesny zwykle łączy sobie lampy LED, które są teraz szczególnie doceniane oraz mleczne szkło, dające piękne, lekko przytłumione, białe światło. Obudowa to najczęściej wysokiej jakości tworzywa sztuczne oraz chromonikiel. Sami widzicie, że sprawdzi się on w industrialnych, nowoczesnych wnętrzach, nie przytłaczając ich swoją formą.

plafon nowoczesny w salonie

Sprawdź sam plafony nowoczesne dostępne w sklepach elektrycznych. To na pewno świetne użytkowo rozwiązanie w niskich pomieszczeniach, ale też ideale, minimalistyczne lampy do wnętrz ceniących innowacje.