Podstawowe wskazania do depilacji laserowej

Podstawowe wskazania do depilacji laserowej

20 maja, 2022 Wyłączono przez GO

Depilacja laserowa to jedna z najbardziej skutecznych metod pozbycia się niechcianego owłosienia ze swojego ciała. W niektórych sytuacjach jest ona szczególnie zalecana. Dowiedz się, w których przypadkach warto się na nią zdecydować. Jakie znamy wskazania do depilacji laserowej?

Kiedy powinniśmy zdecydować się na depilację laserową?

Najczęściej decydujemy się na ten krok dla własnej wygody i podwyższenia komfortu życia. Depilacja tradycyjnymi sposobami bywa uciążliwa, a powtarzanie tej czynności może wywoływać różne skutki uboczne, takie jak wrastanie włosków i podrażnienie skóry. Pojawienie się tych problemów to pierwsze wskazania do depilacji laserowej. Usunięcie owłosienia przy pomocy lasera diodowego jest bezpieczne dla naszego zdrowia i pozwala na osiągnięcie upragnionej gładkości skóry już po kilku zabiegach w salonie kosmetycznym.

wskazania do depilacji laserowej

Jakie są szczególne wskazania do depilacji laserowej?

Podrażnienia skóry i wrastające włosy to nie jedyne wskazania do depilacji laserowej. Hirsutyzm jest szczególnie uciążliwym zaburzeniem, w którym depilacja maszynką do golenia, woskiem lub depilatorem zdaje się na nic. Nadmierna obfitość owłosienia może znacznie wpływać na pogorszenie samopoczucia i obniżenie pewności siebie. W tym przypadku warto przemyśleć możliwość skorzystania z epilacji. Czerwone krosty, które pojawiają się po każdym goleniu, są sygnałem do zmiany sposobu depilacji. Jeśli Twoja skóra daje Ci do zrozumienia, że częste zabiegi golenia nie są dla Ciebie dobre, a Ty w dalszym ciągu nie wyobrażasz sobie pozostawić owłosienia na ciele, warto udać się na konsultację dermatologiczną lub wizytę w salonie kosmetycznym.