Pokolenie Z na rynku pracy

Pokolenie Z na rynku pracy

9 kwietnia, 2021 Wyłączono przez PiGl

Kim są przedstawiciele pokolenia Z? I czego możemy się spodziewać po pracownikach z tego pokolenia? Niezaprzeczalnie to pokolenie jest już na rynku. Jest to całkowicie odmienna generacja od innych. Ludzie wywodzący się z tego pokolenia urodzili się po 1995 roku, chociaż, niektórzy podają rok 1990 i w górę. Najstarszy przedstawiciel tego pokolenia ma 26 lat. Na rynku pracy z każdym rokiem będzie ich coraz więcej.

pokolenie z - grupa młodych ludzi

Czym się charakteryzuje pokolenie Z?

Są to bez wątpienia młodzi ludzie, którzy od początku swoich lat byli mocno zaznajomieni z nowoczesną technologią jaką są komputery, smartfony, tablety czy konsole. Przedstawiciel tego pokolenia bez wątpienia potrafi szybko poruszać się po Internecie i komunikować się z innymi przez różne aplikacje. Na pewno tacy ludzie nie będą mieli problemu z opanowaniem nowej technologii lub programu. Negatywną cechą tego pokolenia podobno jest zbyt duże wymagania względem wynagrodzenia, spowodowane może to być bezstresowym wychowaniem czy zbyt dużym rozpieszczaniem ich przez rodziców w dzieciństwie.

W jakiej dziedzinie przedstawiciele tego pokolenia się odnajdą?

Bez wątpienia będzie to branża IT, gdzie pracownicy na co dzień mają do czynienia z komputerem i nowymi technologiami. Pokolenie Z składa się z ludzi kreatywnych i szybko uczących się nowych rzeczy. Z pewnością poradzi sobie w takich branżach jak e-marketing czy PR. Ludzie wywodzący się z tego pokolenia chcą cały czas się rozwijać i poznawać nowe rzeczy.