Sansevieria, czyli roślina idealna dla początkujących hodowców

Sansevieria, czyli roślina idealna dla początkujących hodowców

12 kwietnia, 2021 Wyłączono przez A S T A

Szukasz rośliny idealnej na początek hodowania roślin? Jeśli tak, sansevieria może być znakomitym wyborem dla Ciebie. Sprawdź, dlaczego warto ją kupić i z jakich powodów jest tak wyjątkowa.

Jak pielęgnować sansevierię?

Sansevieria to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Nic dziwnego – ma nieduże wymagania w zakresie pielęgnacji, a przy tym doskonale się prezentuje. Jeśli chodzi o podlewanie, wystarczy okazjonalna porcja wody, bez przelewania. Natomiast w kwestii nasłonecznienia, nie trzeba wystawiać jej na pełne słońce. Sansevieria świetnie sprawdzi się więc na parapecie wschodnim lub zachodnim, ewentualnie południowym, w niewielkim oddaleniu od okna. Jeśli zaś chodzi o przesadzanie, wystarczy zrobić to raz na 4 do 5 lat lub gdy roślina już nie będzie mieścić się w doniczce.

noyo plantes gzu etcMXKw unsplash 1

Czy sansevieria oczyszcza powietrze?

Jak się okazuje, roślina ta sprawdza się również do usuwania z powietrza z dwutlenku węgla i toksyn. Trzeba jednak pamiętać, że należałoby umieścić kilkadziesiąt roślin w pomieszczeniu, aby rzeczywiście móc wykazać taką właściwość. Jednak nawet niewielka pomoc w zakresie oczyszczania powietrza będzie na wagę złota, zwłaszcza w związku z niską jego jakością w naszym kraju, przede wszystkim zimą. Mimo to sansevierie mają takie właściwości i nie powinno się tego ignorować.

Jak widać sansevieria to roślina niemalże idealna do wnętrz, głównie ze względu na fakt, że wybacza wiele błędów pielęgnacyjnych.