Polowanie na jelenie, czyli co należy wiedzieć przed przystąpieniem

Polowanie na jelenie, czyli co należy wiedzieć przed przystąpieniem

16 października, 2020 Wyłączono przez PL

Polowanie na jelenie uznaje się w myślistwie za proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania i znajomości niezbędnych przepisów dotyczących tych działań. Współcześni myśliwi nie mogą pozwolić sobie na jakąkolwiek samowolkę w zakresie łowów. Poniższy artykuł umożliwi nam zapoznanie się z wszelkimi zasadami, które dotyczą pozyskiwania jeleni szlachetnych w Polsce.

Grunt to wiedzieć wszystko o zwierzynie

Przede wszystkim zanim dojdzie do jakichkolwiek zamiarów związanych z polowaniem należy posiadać wiedzę na temat upatrywanego gatunku. Jelenie w naszym kraju są przedstawicielami zwierzyny płowej. Występują one najczęściej w tzw. chmarach na leśnych terenach w pobliżu kąpielisk. Polowanie na jelenie może się odbywać według dwóch form indywidualnej, a także zbiorowej. Przed przystąpieniem do niego należy wiedzieć w jakie dni mogą się odbywać.

polowanie na jelenie

Polowanie na jelenie, czyli jaka broń i amunicja będzie odpowiednia?

Poza wiedzą na temat możliwego okresu łowów każdy myśliwy udający się na polowanie na jelenie powinien posiadać specjalne zezwolenia. Dotyczą one uprawnień podstawowych lub cielęcych, w zależności od rodzaju zwierzyny. Istotna jest także kwestia doboru amunicji i broni. W zależności od odległości podczas strzału można wykorzystać broń gładkolufową oraz taką o gwintowanych lufach. Do tego rodzaju zwierzyny wykorzystuje się specjalną myśliwską amunicję kulową. Dopiero posiadając tego typu informacje i wyposażenie można pokusić się o wyruszenie na polowanie. Oczywiście zalecane jest odpowiednie przygotowanie do tego rodzaju działań. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej firmy Guideir.