Rynek wtórny czy pierwotny? Kupujemy mieszkanie!

Rynek wtórny czy pierwotny? Kupujemy mieszkanie!

15 października, 2020 Wyłączono przez A S

Zakup mieszkania jest dla wielu z nas jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu. Jest to nie lada wydatek i ogromna odpowiedzialność. Podczas poszukiwań odpowiedniego lokum bardzo często pojawia się pytanie: wybrać rynek wtórny czy pierwotny? Dzisiaj przedstawimy najważniejsze zalety każdego z rozwiązań! Zapraszamy do lektury.

Najważniejsze zalety każdego z rozwiązań

Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, czyli mieszkania używanego, wcale nie dokonujemy „gorszego” wyboru. Takie rozwiązanie ma bowiem sporo zalet. Po pierwsze, wybieramy spośród gotowych, wykończonych już mieszkań, dzięki czemu oszczędzamy nerwy, czas i pieniądze. Po drugie, w przypadku rynku wtórnego mamy do wyboru świetne lokalizacje, w których najczęściej nie ma już szans na powstanie nowych budynków. Co najważniejsze – nieruchomości z rynku wtórnego są zazwyczaj po prostu tańsze. Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie z rynku pierwotnego, sami będziemy mogli zdecydować jak ma dokładnie wyglądać nasze mieszkanie. Ponadto, takie mieszkania budowane są w nowoczesnych budynkach z innowacyjnymi, ułatwiającymi życie rozwiązaniami. Warto również podkreślić, iż nowe budownictwo generuje zazwyczaj nieco niższe koszty utrzymania nieruchomości.

Rynek wtórny czy pierwotny – co wybrać?

Jeśli dalej nie przychodzi Ci do głowy prosta odpowiedź na pytanie: co wybrać, rynek wtórny czy pierwotny? Koniecznie otwórz się na obie możliwości i zobacz wolne mieszkania zarówno z jednego, jak i drugiego rynku. Może któraś nieruchomość tak bardzo przypadnie Ci do gustu, że poczujesz iż to właśnie tu. Na pewno nie pożałujesz takiej decyzji!