Poszetka – oznaka prawdziwej elegancji

Poszetka – oznaka prawdziwej elegancji

10 kwietnia, 2017 Wyłączono przez GZ

Poszetka – symbol elegancji

Standardowe akcesoria wykorzystywane przez mężczyzn, których pozycja tego od nich wymaga, w ciągu tygodnia pracy, to garnitur, krawat, dodatki dobrze skomponowane kolorystycznie. Jednakże, w przypadkach bardziej wymagających – gdy otoczenie oczekuje od nas tego, że będziemy wyglądać schludniej, niż to nakazuje norma codzienna.

Codzienną modę wzbogać o poszetkę

Poszetka jest jednym z takich elementów, który wynosi elegancję ubioru mężczyzny na nieco wyższy, niż zazwyczaj, poziom. Poszetka, której nazwa wzięła się od francuskiego pochette, to niewielki detal oficjalnego stroju, którego stosownie wymaga odpowiedniego wyczucia stylu i koloru.

Poszetka to chusteczka. Wkłada się ją do specjalnej kieszonki na piersi garnituru – brustaszy. Subtelność poszetki tkwi w tym, że jest niemal niewidoczna – ponad krawędź kieszonki powinien wystawać tylko wąski pasek, więc zdecydowanie jest to szczegół, który jednak w umiejętny sposób powinien nawiązywać do koloru krawata, ewentualnie innych elementów stroju. Poszetka może być po prostu w takim samym, jak krawat, kolorze.

Jakie są reguły jej stosowania?

Stosowanie tej ozdobnej chusteczki posiada długą tradycję i w związku z tym nieuniknione są momenty niezgody co do reguł jej stosowania. Przykładowo, nie ma wątpliwości co do tego, że oprócz koloru, poprawne wykorzystanie poszetki polega również na uwzględnieniu jej materiału. Specjaliści od męskiej elegancji nie zgadzają się jednak co do tego, czy materiał krawata, do którego poszetka się niejako odnosi, oraz samej chusteczki, powinien być taki sam, czy nie. Jeśli nie taki sam, to czy istnieją jakieś wskazania co do doboru materiału, czy też pozostawiona jest w tym przypadku dowolność i należy zdać się na swoją intuicję i wyczucie stylu – ryzykując, że rozwiązanie może nie być najcieplej przyjęte.

Dobrze dobrana poszetka robi wrażenieInną kwestią jest to, jak należy ocenić wzory – ponieważ poszetka ma do koloru krawata nawiązywać, niekoniecznie wprost duplikować go, można sięgnąć po wzorzystą chusteczkę. Jakimi jednak regułami należy się kierować, by w tym względzie nie przesadzić i utworzyć dobrze wyglądający zestaw?

Zanim zdecydujemy się za zakup poszetki, najlepiej nasycić oczy wieloma modelami. Porównywarka ofert Ceneo nadaje się do tego celu znakomicie – zapraszamy wszystkich Państwa!