Preparat wyciszający dla koni – jak dobrze wybrać?

30 października, 2019 Wyłączono przez AD

Miałeś – lub miałaś – kiedyś problemy z uspokojeniem konia w szczególnie stresowych sytuacjach? Nie działa na niego nigdy żaden sposób na wsadzenie do przyczepy, a jakikolwiek szmer na padoku skutkuje galopem na drugi jego koniec? To się zdarza – są takie konie, u których gospodarka hormonalna nie jest wyrównana. Lub takie, które zwyczajnie z natury są raczej strachliwe. Czy warto w takich sytuacjach stosować preparat wyciszający dla koni? Według nas – jak najbardziej, oczywiście z głową.

Preparat wyciszający dla koni Easy Ride – działanie

Easy Ride jest suplementem, który działa wyciszająco. Dla kogo jest przeznaczony? Przede wszystkim dla koni użytkowanych sportowo. Przetestowany przez konie startujące w sporcie wyczynowym nadaje się również dla tych o mniejszym poziomie zaawansowania. Przygotowali go lekarze weterynarii we współpracy z profesjonalnymi jeźdźcami. Jak działa? Przede wszystkim umożliwia uspokojenie, wyciszenie i zrelaksowanie konia. Nie powoduje otępienia, ospałości ani obniżonej reaktywności podczas treningów.
preparat wyciszający dla koni easy ride

Tryptofan na pomoc zszarganym nerwom

Ten preparat wyciszający dla koni jest wyjątkowo bogaty w L-tryptofan. Co to za składnik? Już tłumaczymy. Jeden z podstawowych aminokwasów, który może być dostarczany tylko z pokarmem, nie jest bowiem syntetyzowany w organizmie. Tryptofan to niezbędny składnik do syntezy serotoniny – hormonu szczęścia, którego brak skutkuje obniżonym nastrojem, rozchwianiem, a w skrajnych przypadkach może nawet spowodować u konia depresję. Natomiast drugi ze składników, które zawiera Easy Ride preparat wyciszający dla koni, to magnez  – relaksuje mięśnie.