Jak leczyć przeziębienie u dziecka?

Jak leczyć przeziębienie u dziecka?

16 sierpnia, 2022 Wyłączono przez A S T A

Przeziębienie u dziecka – zwłaszcza w okresie zimowym – to bardzo częsty problem. Odpowiednie podejście może jednak znacząco skrócić czas kuracji. Jak więc leczyć tego typu infekcje w przypadku najmłodszych pacjentów? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółowych informacji w tym zakresie.

Leki na przeziębienie u dziecka

Dużą skuteczność w zakresie skracania czasu trwania infekcji mają różnego rodzaju preparaty apteczne dostępne bez recepty. Ich dobór uzależniony jest oczywiście od tego, jakie objawy są dominujące. Najczęściej pojawiające się to jednak katar, kaszel, ból gardła oraz gorączka. Przeziębienie u dziecka to często także ogólne osłabienie organizmu, z którym można sobie radzić dzięki suplementom diety, oczywiście dawkowanym w odpowiednich, bezpiecznych ilościach.

pexels burst 374781

Domowe sposoby na przeziębienie

Z infekcją można sobie radzić również dzięki domowym metodom. Kluczem jest przede wszystkim odpowiednie nawodnienie organizmu, do czego doskonale sprawdzą się różnego rodzaju herbatki owocowe, także z niewielką ilością miodu i naturalnymi sokami. W przypadku kataru pomocne będą także inhalacje, również z dodatkiem olejków eterycznych, np. miętowego. Olejki nie sprawdzą się jednak u mniejszych dzieci. Dodatkowo nie można stosować ich w nadmiarze, gdyż mogą działać drażniąco.

Jak widać przeziębienie u dziecka leczy się na zarówno dzięki preparatom aptecznym, jak i sposobom domowym. W razie przedłużania się choroby trzeba jednak zgłosić się do lekarza.