Przyczyny niepłodności i sposoby leczenia

Przyczyny niepłodności i sposoby leczenia

24 kwietnia, 2020 Wyłączono przez JP

Specjaliści alarmują – niepłodność, a w konsekwencji tego – bezpłodność stały się chorobami współczesności. Pary które decydują się na dziecko coraz częściej borykają się z ogromnymi problemami natury fizycznej i emocjonalnej. Niestety, nie zawsze są świadomi jakie przyczyny mogą powodować tego typu schorzenia.

Niepłodność i jej przesłanki

Ujmując problem statystycznie, niepłodność dotyka ponad 1,5 miliona par w Polsce. Starzejące się społeczeństwo, a co za tym idzie, znacznie mniejsze nakłady łożone na medycynę prenatalną, doprowadzają powoli do nieodwracalnych szkód. Na końcu układu tego układu pokarmowego są zdruzgotani partnerzy, którzy starają się doszukiwać przyczyn niepłodności na własną rękę. Podczas prowadzonych badań, wyznaczono dwie grupy czynników wpływających na trudności z zajściem w ciążę.

Rodzaje przyczyn niepłodności:

  1. medyczne,
  2. niemedyczne.

Pierwszy rodzaj zaburzeń ma fizjologiczne lub genetyczne podłoże. Na skutek urazów, odbytych chorób czy dziedzicznych problemów hormonalnych część z nas nie może zachodzić w ciążę w 3-4 miesięcy od rozpoczęcia starań o potomka. Przyczyny niepłodności niemedyczne wiążą się natomiast ze stylem życia.

Sposoby leczenia i przyczyny niepłodności.

Przyczyny środowiskowe

Takie przyczyny niepłodności powoduje nasza codzienność. Stres, niezdrowa dieta, nieregularny tryb życia a także – nadwaga i przebodźcowanie mogą negatywnie wpłynąć na etapie starania się o potomka oraz podczas pierwszych udanych prób. Jeśli nasza codzienność jest unormowana i nie można doszukiwać się problemów w stylu życia który podejmujemy na co dzień, warto podjąć stosowną diagnostykę i rozpocząć leczenie pod okiem specjalisty.