Przyłbica ochronna na twarz a maska chirurgiczna – wady i zalety

Przyłbica ochronna na twarz a maska chirurgiczna – wady i zalety

22 lutego, 2022 Wyłączono przez K m

W obecnych czasach osłanianie buzi jak i nosa stało się obowiązkiem a dla wielu już nawykiem. Jest to coś, co robimy z troski o bezpieczeństwo nasze jak i innych osób. W celu osłaniania się każdy ma wybór: przyłbica ochronna na twarz lub maseczki chirurgiczne. W tym wpisie przedstawimy Wam wady i zalety obydwu rozwiązań.

przyłbica ochronna na twarz

Przyłbica ochronna na twarz – zalety i wady

Przyłbica ochronna na twarz jest zdecydowanie wygodna, gdyż posiada specjalną gąbkę, która chłonie pot z czoła oraz posiada regulowany obwód, dzięki któremu każdy może dopasować przyłbice do swoich indywidualnych potrzeb. Jest również prosta do wyczyszczenia, dzięki czemu może być wielokrotnie stosowana. Wadą takiego rozwiązania jest z pewnością słaba ochrona przed promieniami słonecznymi.

przyłbica ochronna na twarz

Maseczki chirurgiczne – wady i zalety

Takie maski powinny być regularnie zmieniane i zaleca się, aby nie stosować ich wielokrotnie. Ponadto maski mogą powodować nasilenie się zmian skórnych przykładowo trądziku. Maski jednorazowe są również dużym problemem dla osób, które noszą okulary, gdyż przez nie okulary często parują. Zaletą masek jest to, iż nie trzeba ich czyścić wystarczy je regularnie zmieniać.

Jak widzicie przyłbica ochronna na twarz jak i maseczka jednorazowa ma swoje wady jak i zalety. Mamy nadziej, że po lekturze naszego wpisu będzie Wam łatwiej dokonać wyboru pomiędzy tymi dwoma opcjami.