Spedycja morska – czym jest i jakie są jej zalety?

Spedycja morska – czym jest i jakie są jej zalety?

21 lutego, 2022 Wyłączono przez D W G

Morza są fundamentalne dla ludzi na całym świecie jako środek transportu. Dwa najczęstsze sposoby używane do dostaw międzynarodowych to spedycja morska i spedycja lotnicza. Są to jedyne dostępne opcje, jeśli chodzi o wysyłkę samochodów, towarów i innych przesyłek, czy to z powodów biznesowych, czy też osobistych. Różnice między tymi dwoma rodzajami ładunków są następujące: jeden jest za pomocą samolotu, a drugi za pomocą specjalnych statków. Wiele czynników ma wpływ na określenie, czy lepiej transportować ładunek drogą oceaniczną, czy powietrzną. Przyjrzyjmy się zatem zaletom spedycji morskiej.

transport drogą morską

Spedycja morska – jakie są zalety?

  • Tani transport: W porównaniu z transportem kolejowym, drogowym i lotniczym, stawki za spedycję morską są bardziej przystępne, a zwłaszcza bardziej opłacalne dla ładunków o większych gabarytach.
  • Mniejsze koszty utrzymania: Koszty utrzymania transportu wodnego są znacznie niższe w porównaniu z kosztami utrzymania transportu lotniczego i kolejowego. Jest to również jeden z głównych powodów, dla których stawki spedycji morskiej nie są wysokie.
  • Najlepsze dla towarów wielkogabarytowych: ciężkie i nieporęczne przesyłki mogą być z łatwością transportowane drogą morską bez ponoszenia ogromnych kosztów transportu, ponieważ stawki za fracht morski są tanie.
  • Statki mogą przewozić wszystkie rodzaje ciężkich przedmiotów. Ważne dla handlu zagranicznego: Podczas gdy linie lotnicze są dziś coraz częściej wykorzystywane w żegludze międzynarodowej, oceany od dawna łączą globalne rynki handlowe. Nawet do dziś handel zagraniczny jest w dużym stopniu uzależniony od żeglugi oceanicznej.
  • Przyjazne dla środowiska: Statki mają minimalny ślad węglowy, ponieważ zużywają mniej paliwa w porównaniu do samolotów.
  • Bezpieczne: Statki są zaprojektowane tak, aby bezpiecznie przewozić materiały niebezpieczne i ładunki krytyczne.
spedycja morska zalety

Chcąc transportować ładunki o większych gabarytach, zdecydowanie warto rozważyć transport drogą morską.