Quentin Tarantino książka – co warto przeczytać?

Quentin Tarantino książka – co warto przeczytać?

29 grudnia, 2021 Wyłączono przez W W

Z pewnością wiele osób kojarzy nazwisko słynnego reżysera, scenarzysty, a także i aktora filmowego, jakim jest Quentin Tarantino. Zarówno jego życiorys, jak i również filmografia są bardzo bogate. W jego wydaniu można zobaczyć nie tylko filmy, ale i również książki. Jaka Quentin Tarantino książka jest warta uwagi? Zapraszamy do lektury!

Kilka słów o reżyserze

Quentin Tarantino to twórca najpopularniejszych filmów. Spod jego ręki wyszły wielkie dzieła, które są znane i cenione na całym świecie. „Pulp Fiction”, „Bękarty Wojny”, czy „Nienawistna ósemka” to tylko kilka filmów, z których on zasłynął. Jego twórczość cechuje się mieszanką stylów, a także gatunków. O tych samych tytułach można znaleźć również książki, które zachwycają swoją formą wykonania oraz treścią. Jaka Quentin Tarantino książka jest warta przeczytania?

Quentin Tarantino książka

Quentin Tarantino książka warta przeczytania

W 2019 roku pojawił się kolejny film tego reżysera „Pewnego razu… w Hollywood”, który natychmiast stał się hitem. W 2021 roku została wydana Quentin Tarantino książka o tym samym tytule. Nie jest to jednak scenariusz czy taka sama historia, co opisana w filmie, lecz pogłębiona historia postaci, nowe wątki, a także odpowiedzi na pytania, które pozostawił po sobie film. To pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości tego znanego reżysera. Każdy, kto ceni sobie jego twórczość powinien ją przeczytać!