Pożyczka na wesele – czy warto?

Pożyczka na wesele – czy warto?

29 grudnia, 2021 Wyłączono przez D W G

Niektórzy mówią, że wesele to najważniejszy dzień w życiu. Co jeżeli nie mamy odpowiednich środków na zorganizowanie własnego wesela? Czy pożyczka na wesele to dobry pomysł? Rozważmy wszystkie za i przeciw!
Jak we wszystkim, są pewne wady i zalety pożyczki na wesele. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością czas. Nie musimy odkładać przez wiele lat na ten szczególny dzień, tylko dostajemy fundusze od razu. Kolejnym plusem jest dowolność rozłożenia na raty. To my decydujemy na ile lat rozłożymy pożyczkę i kiedy ją spłacimy. Decydując się na pożyczkę na wesele, możemy wybrać dowolne przeznaczenie. Może to być sala weselna, dekoracje na sali, suknia ślubna czy nawet auto.

photos by lanty O38Id cyV4M unsplash

Jakie są minusy pożyczki na wesele?

Minusem będzie możliwość braku zwrotu poniesionych kosztów. Ciężko określić nam ile pieniędzy dostaniemy od gości, rodziny i znajomych. Warto zastanowić się, czy ilość gości jest odpowiednia, czy nie zaprosiliśmy osób, których nie chcemy na naszym weselu i czy faktycznie dobrze zaplanowaliśmy wszystko. Jak przy każdej pożyczce weźmy również pod uwagę, czy będziemy w stanie ją spłacić wraz z odsetkami po pewnym czasie. Jeżeli nie, to będziemy mieli dług, z którym będzie trzeba sobie poradzić. Jeżeli nadal wahasz się, czy brać pożyczkę na wesele koniecznie poradź się eksperta.

shardayyy photography fJzmPe a0eU unsplash