Regulacja hamulców w rowerze – zapewnij sobie bezpieczeństwo!

Regulacja hamulców w rowerze – zapewnij sobie bezpieczeństwo!

10 maja, 2022 Wyłączono przez R Z

Jazda na rowerze jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem, a przy tym zdrowym nawykiem! Lecz trzeba przy tym zadbać o swoje bezpieczeństwo, w czym na pewno może pomóc regulacja hamulców w rowerze! Sprawdź razem z nami, jak należy to zrobić!

regulacja hamulców w rowerze

Dlaczego regulacja hamulców w rowerze jest ważna

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że sprawnie funkcjonujące hamulce to podstawa bezpiecznej, a przy tym wygodnej jazdy! Jeżeli jednak jesteś jedną z tych osób na których nie robi to wrażenia, to może przekona Cię coś innego. Mianowicie za brak prawidłowo działającego układu hamulcowego w rowerze możesz dostać mandat! Przepisy mówią jasno, że twój pojazd musi posiadać przynajmniej jeden sprawny hamulec. Nie oszukujmy się jednak, najważniejszym aspektem na którym powinno nam zależeć to bezpieczeństwo, nie tylko nasze, ale i wszystkich dookoła. Jeżeli nie będziesz posiadać możliwości zatrzymania roweru na krótkim odcinku, to może to spowodować utratę zdrowia, a w przypadku skrajnym nawet i życia. Nie tylko twojego, ale także kogoś innego. Teraz już zapewne wiesz, dlaczego regulacja hamulców w rowerze jest tak ważna.

Jak poznać, że hamulce należy wyregulować?

Zazwyczaj jest to całkiem proste. Regulacja hamulców w rowerze musi się odbyć, gdy wasza droga hamowania znacznie się wydłużyła, albo gdy rower zbyt długo reaguje po naciśnięciu hamulca. Waszą czujność może też wzbudzić, jeżeli podczas hamowania usłyszysz piski, albo zgrzyty!

Jeżeli szukasz więcej informacji na ten temat, to wejdź na stronę EBC Brakes, swoiste kompendium wiedzy o hamulcach wszelkiego rodzaju!