Spacer w Krakowie – gdzie warto się wybrać?

Spacer w Krakowie – gdzie warto się wybrać?

10 maja, 2022 Wyłączono przez R Z

W historii Polski Kraków przedstawia się jako jedno z najważniejszych miast, tak piękne jak i ciekawe. Oczywiście znajdziesz tutaj wiele ciekawych restauracji, zabytków oraz innych atrakcji, a wiecie jaki jest najlepszy sposób, żeby odpowiednio poznać piękno tego miasta? Całkiem dobrym pomysłem może okazać się spacer po Krakowie, na który przedstawimy wam parę pomysłów.

Gdzie wybrać się na spacer po Krakowie?

Pierwszy na liście świetnych pomysłów znajduje się spacer po plantach. Nie jest to nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że jest to jeden z najważniejszych punktów tego miasta, a do tego znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Poza tym jest też po prostu przepiękny i na pewno znajdziesz tam coś dla Siebie. Następny punkt? Błonia. Jest to jeden z największych tego typu terenów miejskich w Europie! Będąc tam, zapomnisz, że przebywasz w mieście, zachwycisz się krajobrazami albo urządzisz piknik. Jeżeli jesteś spragniony kontaktu z naturą, to może zainteresują Cię łąki nowohuckie. Jest to Użytek Ekologiczny, objęty ochroną prawną, na którym znajdziesz bujną florę oraz faunę. Dwa ostatnie miejsca to Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kopiec Kościuszki. Te jednak musisz poznać na własną kieszeń, najlepiej podczas spaceru po Krakowie!

spacer po krakowie

Kraków zaprasza!

Po długim spacerze po Krakowie będziesz zapewne potrzebował komfortowego noclegu. Tutaj właśnie przychodzi z pomocą Grand Ascot! Jeżeli lista interesujących miejsc w Krakowie cię zainteresowała, albo chcesz poznać ofertę noclegu w świetnych warunkach, to w takim wypadku powinieneś trafić na stronę Grand Ascot! Nie będziesz zawiedzony.