Reklama na Facebooku – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Reklama na Facebooku – wszystko co musisz o niej wiedzieć

15 grudnia, 2020 Wyłączono przez A S

Prowadzenie firmy to nie łatwe zadanie. Bardzo ważna jest jej odpowiednia reklama. Dlaczego tak ważna jest reklama na Facebooku, jak z niej korzystać i ile kosztuje? Jeśli interesuje Cię ten temat, koniecznie czytaj dalej!

Czym jest reklama na Facebooku i jakie są jej rodzaje?

Działania reklamowe na Facebooku możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich, zupełnie darmową (jeśli działania te prowadzimy samodzielnie), jest firmowy fanpage, który generuje nam zasięgi organiczne z postów i relacji. Możemy tu wykorzystywać także specjalne grup oraz wydarzenia. Drugim rodzajem reklamy na Facebooku są płatne kampanie reklamowe. Ich budżet możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb w danym momencie. Warto przemyśleć co jest dla nas bardziej opłacalne i jaka reklama na Facebooku przyniesie nam najlepsze korzyści.

Na co zwrócić uwagę tworząc reklamy na Facebooku?

PIerwszą kwestią, nad którą warto dłużej się zastanowić planując reklamy na platformie Facebooka, to oczywiście cena. Jeśli planujemy kampanię całkowicie budżetową, którą poprowadzimy sami, zdecydowanie lepiej sprawdzi się firmowy fanpage oraz posty i relacje. Jeśli chcemy zainwestować w reklamę, która zapewni nam o wiele większe zasięgi, warto wybrać płatne kampanie. Ich cena jest zależna przede wszystkim od wybranej firmy, a także ilości i jakości pojedynczych reklam. Na cenę ma wpływ również wybrana grupa docelowa. Czym liczniejsza, tym cena oczywiście będzie wyższa. Nie wiesz na jaką kampanię się zdecydować? Warto działania rozpocząć od założenia konta firmowego i bezpłatnych postów, a następnie systematycznie je rozszerzać.