Soki świąteczne z wyciskarki

Soki świąteczne z wyciskarki

16 grudnia, 2021 Wyłączono przez KL

Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy nie tylko wyjątkowa atmosfera i spotkania w gronie rodzinnym. Okres świąteczny to też wyjątkowe smaki i aromaty, na które czekamy przez cały rok. Niestety, łączy się to z wyzwaniem w postaci zachowania zdrowych nawyków żywieniowych. Rozwiązaniem tego problemu mogą być soki świąteczne z wyciskarki.

Smaczne pomysły na soki świąteczne z wyciskarki

Na suto zastawionym świątecznym stole królują przeróżne przekąski, ryby, ciasta — czyli ogólnie rzecz biorąc, wszystko to co najlepsze… Jednak rok rocznie powstaje ten sam problem: jak sprawić, by ten magiczny okres nie skończył się niestrawnością? Na przeciążony żołądek dobre są soki świąteczne z wyciskarki! Poniżej znajdziesz parę pomysłów na proste i zdrowe świąteczne napoje:

  • sok jabłkowy z odrobiną mięty (zamiast mięty można dodać imbir, cynamon lub goździki);
  • sok pomarańczowo-grejpfrutowy z dodatkiem kiwi;
  • sok marchewkowy z imbirem;
  • sok z selera naciowego ze szpinakiem, jabłkiem, gruszką i pomarańczą;
  • sok pomidorowy z dodatkiem korzenia pietruszki, soli i pieprzu.
soki świąteczne z wyciskarki nadają się również do detoksu sokowego

Detoks sokowy

Detoks sokowy o działaniu oczyszczającym i wzmacniającym będzie przepysznym sposobem na powrót do zdrowych nawyków żywieniowych po świątecznej uczcie. Dlatego warto zafundować sobie poświąteczny detoks i codziennie robić świeże i zdrowe soki z wyciskarki.

Można zostać przy wspomnianych powyżej pomysłach na soki świąteczne z wyciskarki albo przy klasycznych pomysłach na soki — w każdym razie te mini-bomby witaminowe będą źródłem witamin i minerałów dla naszego organizmu. Dodatkowo zielone soki zapewniają również dawkę chlorofilu, który wykazuje działanie detoksykujące i wspiera pracę obciążonej po świętach wątroby.