Jak zachować bezpieczeństwo na drodze? Nasze wskazówki.

Jak zachować bezpieczeństwo na drodze? Nasze wskazówki.

17 grudnia, 2021 Wyłączono przez DB

Chcesz wiedzieć jak zachować bezpieczeństwo na drodze? Zapoznaj się zatem z naszymi wskazówkami, które opisujemy w treści artykułu.

5 zasad bezpieczeństwa dla pieszych i kierowców

pexels kehn hermano 3849167

Istnieją uniwersalne zasady bezpieczeństwa, do których powinien stosować się każdy z Nas, korzystając z dróg. Ważne, by zarówno kierowcy jak i piesi stosowali się do działających w nszym kraju przepisów. To najważniejsza zasada, zachowania bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zasada numer dwa brzmi – poruszaj się lewą stroną drogi jako pieszy, gdy nie ma pobocza.Przestrzeganie tej zasady sprawi, że pieszy zobaczy nadjeżdżające pojazdy, a kierowcy mają lepszą widoczność osób znajdujących się na poboczu. Nie zapominaj o elementach odblaskowych, szczególnie po zmroku. Pamiętaj rownież, by podczas poruszania się w samochodzie czy jako pieszy nie korzystać z telefonu. Z wzrokiem skierowanym w komórkę nie zauważymy zmieniających się świateł, pieszego na pasach czy innego, nadjeżdżającego samochodu. Kolejna zasada dotyczy dzieci oraz ich rodziców. Jeśli chcemy w przyszłości, by nasze dzieci samodzielnie poruszały się na przykład na drodze dom- szkoła czy dom – sklep, nauczmy je przepisów, razem zaplanujmy drogę, jako rodzic zwracaj uwagę dzieci na niebezpieczeństwa na drodze!

Jak zachować bezpieczeństwo na drodze?

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich uczestników ruchu, dlatego tak ważne jest, by absolutnie każdy stosował się do wyżej wymienionych zasad. Jak zachować bezpieczeństwo na drodze? Więcej o tym piszemy na blogu, który prowadzony jest w ramach działalności Odblaski Net.