Jaki sprzęt bokserski jest potrzebny dla osoby początkującej?

Jaki sprzęt bokserski jest potrzebny dla osoby początkującej?

23 listopada, 2022 Wyłączono przez DB

Biorąc pod uwagę, że trafiłeś do tego artykułu, zakładamy, że chcesz dowiedzieć się, jakiego sprzętu bokserskiego potrzebujesz, aby zacząć boksować? Nie martw się, pomożemy Ci, ponieważ tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Dowiesz się również gdzie kupić sprzęt bokserski.

Zaczynamy boksować!

profesjonalny sprzęt bokserski

Aby rozpocząć boks, potrzebujesz tego sprzętu: rękawic bokserskich, butów, nakryć głowy, owijek na ręce, ochrony pachwiny, ochraniacza na zęby i skakanki. Kiedy zaczynasz boksować, musisz najpierw znaleźć siłownię, na której odbywają się grupowe zajęcia z boksu. Większość siłowni będzie miała sporo sprzętu wymienionego powyżej, jednak jeśli możesz, z pewnością lepiej, wygodniej i higieniczniej jest mieć własny sprzęt bokserski.

Gdzie kupić sprzęt bokserski?

Inną opcją jest skorzystanie z indywidualnych zajęć z trenerem czy też zapisanie się do specjalnego klubu, który oferuje zajęcia tylko ze sztuk walki, w tym boksu właśnie. Niezależnie od tego, czy powodem rozpoczęcia boksu są ćwiczenia, użycie tej sztuki walki do samoobrony, czy coś innego wybierając sprzęt bokserski musisz zwrócić uwagę na jakość a także na odpowiednie dobranie rozmiaru. Podpowiadamy, jeśli dopiero zaczynasz, nie ma sensu kupować najdroższych rękawic, jakie możesz znaleźć. Amatorskie rękawice bokserskie są często oznaczone białymi końcówkami, które określają powierzchnię, którą należy uderzyć. Jeśli trenujesz częściej, zdecydowanie polecamy wysokiej jakości skórzane rękawice. Tego typu produkty tak jak i ochraniacze czy inne wyposażenie do bosku możesz kupić online w sklepie Daniken.