Szafa kapsułowa w 2021

7 maja, 2021 Wyłączono przez D W G

W ostatnim czasie szafa kapsułowa zyskała ogromną popularność. Obecne trendy modowe znacznie się zmieniły i zaczęto większą uwagę przywiązywać do materiałów, produkcji, pochodzenia. Konsumenci zaczęli poszukiwać takich ubrań, które posłużą im na lata, będą pasowały do wielu stylizacji i będą wygodne. Tak powstało pojęcie, jakim jest kapsułowa szafa, która również może być wpasowana w koncepcję slow fashion.

szafa kapsułowa 2021
Szafa kapsułowa w 2021

Z czego powinna składać się szafa kapsułowa?

W skład szafy kapsułowej powinny wchodzić ubrania, które będą miały zastosowanie na lata.

  • Basic T-shirt – zwykły, bawełniany biały lub czarny T-shirt.
  • Czarne spodnie – klasyczny krój high waisted.
  • Czarna ramoneska – ponadczasowa kurtka skórzana lub skaja.
  • Biała koszula – zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje.
  • Trampki – wygodne, pasujące do wielu stylizacji trampki.
  • Marynarka – o klasycznym kroju w ulubionym kolorze.

Szafa kapsułowa powinna składać się przede wszystkim z dobrych jakościowo ubrań, warto zainwestować w nieco droższe produkty, które posłużą nam na wiele lat i będziemy mogli je „katować” codziennie. Dzięki stworzeniu takiej bazy produktów będziemy mogli bawić się dodatkami jak np. różowa kurtka koszulowa, która obecnie króluje w świecie mody. Kurtki koszule widzimy w niemal każdym miejscu, możesz do swojej podstawy czyli – jeansów/czarnych spodni i białej koszulki dodać taki dodatek jak kolorowa kurtko-koszula.

Czego unikać w kompletowaniu szafy kapsułowej?

Nie chcemy posiadać w naszej szafie produktów, które będą tylko na jeden, może dwa sezony. Chcemy, aby bazowe ubrania sprawdziły nam się na wiele lat. Czego nie kupujmy? Przede wszystkim powinniśmy unikać materiałów poliestrowych, niewygodnych (myśląc, że się rozciągną), niepraktycznych jak np. wełniany golf bezrękawów. Jeżeli mamy w szafie coś, co założyliśmy mniej niż 5 razy w życiu – nie warto tego trzymać. Ideą szafy kapsułowej jest unikanie produktów, które kompletnie nie pasują do reszty naszej szafy, ale są obecnie w trendach 2021. Postawmy na klasykę i slow fashion, a jakość naszego życia i samopoczucie z pewnością się poprawią.