Tadeusz Dołęga-Mostowicz książki – Dlaczego warto przeczytać?

Tadeusz Dołęga-Mostowicz książki – Dlaczego warto przeczytać?

30 lipca, 2021 Wyłączono przez PiGl

Poeta Tadeusz Dołęga-Mostowicz wydał wiele popularnych książek. Jest autorem takich powieści jak „Kariera Nikodema Dyzmy”, która doczekała się ekranizacji w telewizji. Jego twórczość to, również takie tytuły jak „Ostatnia brygada”, „Doktor Murek zredukowany”, „Trzy serca”, „Pamiętnik pani Hanki”, „Doktor Murek zredukowany”, „Drugie życie doktora Murka”. Jego ostatnią książką napisaną przed wybuchem II wojny światowej był Pamiętnik pani Hanki. Wiele z twórczości Tadeusza Dołęga-Mostowicza doczekało się ekranizacji i adaptacji filmowych.

Ciekawostki dotyczące życia Tadeusza Dołęga-Mostowicz

Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 10 sierpnia 1989 roku. Uczęszczał na studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kijowskiego lecz w 1917 roku przerwał je, aby zaciągnąć się do wojska. Po wojnie zaczął pracę w drukarni, gdzie pisał artykuły i felietony. Po jednym z felietonów został porwany i pobity przez bojówki marszałka Piłsudskiego. W ostatnim momencie przechodzący nieopodal chłop uratował mu życie. Przełomowa w karierze była jego powieść pod tytułem „Kariera Nikodema Dyzmy”. Zachęcamy do sprawdzenia w wyszukiwarce Google frazy „Tadeusz Dołęga-Mostowicz książki„, aby poznać pełną twórczość tego poety.

book 1283865 640 1

Dlaczego warto czytać książki?

Czytanie książek niesie za sobą sporo korzyści. Przede wszystkim poszerza nasz zasób słów, wzmacnia naszą pamięć i dostarcza wartościowej wiedzy. Znacząco obniża poziom stresu i poszerza nasz światopogląd. Książki są świetnym źródłem inspiracji i w dodatku kształtują naszą osobowość. Myślę, że takie argumenty powinny przekonać nas do tej formy spędzania czasu, która wyjdzie nam tylko i wyłącznie na dobre.