Jak wyglądają tradycje noworoczne na świecie? Sprawdź!

Jak wyglądają tradycje noworoczne na świecie? Sprawdź!

30 lipca, 2021 Wyłączono przez P K E

Rozpoczęcie nowego roku i zakończenie starego to doskonała okazja do zabawy, śmiechu, spotkań z rodziną i celebrowania tego faktu. Warto wiedzieć, że w różnych krajach świata tradycje noworoczne wyglądają jednak inaczej. Jak? Dowiesz się z dzisiejszego wpisu!

Zwyczaje w Brazylii i Niemczech

Swoje tradycje noworoczne względem ubioru mają mieszkańcy Brazylii. W noc sylwestrową ubierają się oni cali na biało, który to kolor ma symbolizować pokój i szczęście w nadchodzących miesiącach. Imprezy sylwestrowe często odbywają się na plaży, składa się także dary w postaci kwiatów i biżuterii bogini morza Yemenji. U naszych niemieckich sąsiadów istnieje zaś zwyczaj obdarowywania się amuletami, które mają za zadanie być talizmanem. W pewnym stopniu tradycje noworoczne w Niemczech przypominają nasze andrzejki, w których nie brak wróżb i przepowiadania przyszłości.

tradycje noworoczne

Tradycje noworoczne w Hiszpanii

Ciekawy zwyczaj sylwestrowy mają również Hiszpanie. W celu zapewnienia sobie szczęścia i pomyślności w nowym roku o północy należy zjeść jedno winogrono na każde uderzenie zegara, co więcej, stojąc na lewej nodze! Inne tradycje noworoczne w Hiszpanii to trzymanie zielonego banknotu w dłoni o północy, aby zapewnić sobie bogactwo, tuż po rozpoczęciu nowego roku, włożenie zaś do portfela ząbku czosnku. Z ciekawych zwyczajów słyną także Filipiny, gdzie tradycyjnie Nowy Rok rozpoczyna się w rodzinnym gronie.Na stole umieszcza się dwanaście owoców różnego rodzaju, wszystkie o okrągłym kształcie, każdy na inny miesią