Teleskopy do zegarka 15mm – co zmieniają w naprawie zegarka?

Teleskopy do zegarka 15mm – co zmieniają w naprawie zegarka?

23 lipca, 2018 Wyłączono przez SP

Jeśli dbamy o nasze czasomierze, raz na jakiś czas – a najlepiej wtedy, kiedy po prostu akcesoria tego wymagają – wymieniamy pasek. Przeciera się najczęściej przy zapięciu, ale czy tylko on powinien być zmieniany na nowy? Podczas noszenia zegarka zużywają się też teleskopy. Je również warto wymieniać. Sprawdźmy, jak w utrzymaniu gadżetów pomagają teleskopy do zegarka 15mm.

Teleskopy do zegarka 15mm – czym właściwie są?

Potocznie słowo teleskop nie kojarzy nam się raczej z zegarkiem. W branży zegarmistrzowskiej teleskopy do zegarka 15mm oznaczają niewielkie, często stalowe elementy służące do połączenia koperty z paskiem. Mają różne rozmiary i dopasowywane są w zależności od wielkości czasomierza. Nie wszystkie teleskopy pasują też do każdego modelu zegarka, dlatego niektóre trzeba wymieniać u producenta.

teleskopy do zegarka 15mm

Dlaczego warto wymieniać teleskopy?

Kiedy mocujemy nowy, mocny pasek do osłabionych już teleskopów, ryzykujemy, że zniszczą się jeszcze szybciej i znów trzeba będzie oddać zegarek do naprawy. Właśnie dlatego – po prostu aby przedłużyć trwałość – zakładamy teleskopy do zegarka 15mm. Pamiętajmy, że tak delikatną naprawę musi wykonać precyzyjny specjalista zegarmistrz. Nie próbujmy tego zrobić na własną rękę.

teleskopy do zegarka 15mm najlepiej zamontuje zegarmistrz

Gdzie kupić teleskopy do zegarka?

Najlepiej w zegarmistrzowskim sklepie online lub stacjonarnym, ale tylko jeśli zegarmistrz nie ma ich u siebie. Niektóre sklepy z zegarkami dodają też teleskopy gratis przy sprzedaży pasków. Warto decydować się właśnie na takie oferty, ponieważ dają nam pewność, że nowy teleskop pasuje i do paska, i do koperty.

Cóż, czy przyszedł już czas na Twój czasomierz? Teraz już wiesz, co warto w nim naprawić!