Trampki Converse dziecięce – czy znasz ich historię?

Trampki Converse dziecięce – czy znasz ich historię?

12 sierpnia, 2019 Wyłączono przez RG

Nie ma wątpliwości co do tego, że trampki Converse dziecięce to jedne z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych produktów wśród dzisiejszej młodzieży. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam pokrótce jak wygląda historia tej kultowej, amerykańskiej marki.

trampki converse dziecięceTrampki converse dziecięce – sprawdź jak to wszystko się zaczęło

Marka Converse powstała w 1908 roku, a za jej powstanie odpowiada Marquis Converse. Pewnie nie wielu z Was wie o tym, że jego firma na początku swojej działalności wytwarzała… opony. Zmiany w działalności Converse bez wątpienia opłaciły się założycielowi. W 1918 roku Converse nawiązało współpracę z  Chuckiem Taylorem – graczem The Buffalo Germans. Owocem tej współpracy są popularne po dziś dzień – All Star’y. W  czasach wojennych, firma zaczęła produkować obuwie dla żołnierzy, pilotów, a także odzież ochronną. w okresie od 1948-1958 powstały pierwsze wysokie trampki Converse.

Converse – marka z ciekawą historią

Trampki Converse dziecięce od lat cieszą się uwielbieniem wśród młodzieży w wieku gimnazjalnym i starszym. Obuwie to występuje w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych, dlatego można dobrać je do różnych kreacji. Pasuje ono zarówno do eleganckich stylizacji, jak i ubioru na sportowo. Obuwie Converse uchodzi za bardzo wygodne, a wszystko to głównie dzięki grubej podeszwie.  Trampki Converse dziecięce to doskonały wybór na cieplejsze, letnie dni.