Czym wyróżnia się ekologiczny transport?

Czym wyróżnia się ekologiczny transport?

16 lipca, 2022 Wyłączono przez AN

Szkodliwe spaliny to bardzo duże zagrożenie dla środowiska naturalnego, dlatego firmy logistyczne starają się korzystać z bardziej przyjaznych metod transportu. Szczególnie jest to domena przedsiębiorstw, stawiających na zrównoważony rozwój. Sprawdź, czym dokładnie wyróżnia się transport ekologiczny i przekonaj się, jakie zalety ma ta opcja.

5 cech wyróżniających transport ekologiczny

Większe zaufanie ze strony odbiorców

Korzystanie z ekologicznych, nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań z pewnością sprawia, że firma jest postrzegana jako odpowiedzialna. Tym samym w znaczący sposób wpływa to na większe zaufanie ze strony odbiorców. Po prostu firma pokazuje wtedy, że stawia nie tylko na zysk, ale również dba o zasady zrównoważonego rozwoju, co z pewnością przekłada się na relację na linii klient, firma logistyczna i kontrahent.

Transport ekologiczny

Świadome działanie oparte na badaniach

W pełni świadomy transport ekologiczny nie opiera się na przypuszczeniach i pustych hasłach. Kluczowe znaczenie mają badania, opinie ekspertów oraz rzeczywiste wyniki. Dlatego firmy logistyczne przeprowadzają testy, które pokazują, jak zmienia się poziom spalin, emisji CO2 oraz cząstek stałych w zależności od wykorzystywanego paliwa. Szczególnie często badana jest różnica między ekologicznym gazem LNG a dieslem.

Flota zasilana gazem LNG

Ekologiczny transport bardzo często wykorzystuje gaz LNG, co jest tak istotne, gdy weźmie się pod uwagę kryzys paliwowy. W takim przypadku istotne jest nie tylko działanie z myślą o środowisku naturalnym, ale również zwrócenie uwagi na ograniczenie kosztów. Poza tym sporym atutem jest możliwość ograniczenia emisji wielu szkodliwych substancji. Tym samym nawet naprawdę duża flota samochodów ciężarowych jest przyjazna dla środowiska.

Ekologistyka

Instalacje fotowoltaiczne

Poszczególne firmy logistyczne nie ograniczają się jedynie do korzystania z ekologicznych paliw. W takim przypadku działania są znacznie szersze, co dodatkowo budzi podziw i zaufanie. Zastanawiasz się, na czym polega to szerokie działanie? Przede wszystkim dotyczy to stosowania instalacji fotowoltaicznych na obiektach logistycznych. Dzięki temu nie tylko samochody ciężarowe czy naczepy są jak najbardziej neutralne dla środowiska, ale również inne budynki powiązane z daną firmą.

Ekologiczne zestawy ciężarowe

Warto podkreślić, że transport ekologiczny wręcz może nie mieć ograniczeń. W końcu do dyspozycji są nie tylko samochody ciężarowe działające na gaz LNG. Koniecznie zwróć uwagę także na przyjazne dla środowiska zestawy ciężarowe. W takim przypadku stosowane są lekkie naczepy o zmniejszonej masie własnej. Poza tym zwieńczeniem są specjalne opony wyróżniające się zoptymalizowaną efektywnością paliwową. W konsekwencji pozwala to na ograniczenie poziomu emisji spalin. Właśnie z takich elementów składają się ekologiczne zestawy ciężarowe – z nimi transport jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale pozwala to również zaoszczędzić sporo pieniędzy.