Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech – prywatne czy państwowe ?

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech – prywatne czy państwowe ?

27 września, 2018 Wyłączono przez DB

Aby w ogóle podjąć temat ubezpieczeń, należy wyjaśnić sobie podstawowe informacje.  Po pierwsze na terenie Niemiec, każda osoba na stałe tam zamieszkała ma obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli jesteś współmałżonkiem bądź dzieckiem,  w ramach bezpłatnego ubezpieczenia rodzinnego zostajesz  objęta/objęty  ustawowym ubezpieczeniem zdrowotnym rodzica bądź małżonka – sprawa działa identycznie jak w Polsce.

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech – ile będzie kosztować w 2019 roku ?

Ważną informacją, jest fakt,że w Niemczech każda składka na ubezpieczenie zależy od dochodów osób ubezpieczających się. Podstawą, w każdym wypadku jest dochód brutto- łączny. Od  tego dochodu, odciągana jest ujednolicona stawka składki ubezpieczeniowej, w wysokości 14,6%. Składka jest dzielona 50% do zapłacenia przez pracodawcę a 50% przez ubezpieczającego się. Za co jeszcze płacisz Ty? Za składkę pobieraną przez każdą kasę chorych (jeśli decydujesz się na ubezpieczenie państwowe). Dodatkowa składka może być w różnej wysokości.

ubezpieczenie zdrowotne w niemczech

Prywatnie czy Państwowo ?

W Niemczech, możemy wybrać między ubezpieczeniem państwowym a  tym z sektora prywatnego. Należy jednak wiedzieć,że  prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech musi spełniać  pewne wymogi zawarte w treści dokumentu: § 193 Abs. 3 VVG. Niestety wiele taryf ubezpieczenia tymczasowego,  nie spełnia wspomnianych w dokumencie  wymogów. Z tego punktu widzenia lepiej zdecydować się na ubezpieczenie Państwowe – mamy pewność,że zapłacimy za ubezpieczenie, które w razie wypadku zadziała. gesetzliche Krankenversicherung czyli ubezpieczenie Państwowe jest więc pierwszym wyborem dla osób na przykład nie znających języka – w placówkach istnieje szansa, że mają do dyspozycji tłumacza. Prywatne ubezpieczenie za to jest bardziej zindywidualizowane a często i tańsze. Jest też dużo placówek, które takie ubezpieczenie zapewniają. Co proponujemy? Porównanie ofert kilku bądź kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jeśli nie znasz się na sprawie bądź, nie masz znajomości języka polecamy kontakt z multiagencją, która wykona dla Ciebie analizę ubezpieczenia pod kątem Twoich wymagań. Często takie agencje obsługują Polaków w naszym ojczystym języku.