Ukąszenie kleszcza-jak sobie z tym radzić?

Ukąszenie kleszcza-jak sobie z tym radzić?

21 sierpnia, 2020 Wyłączono przez MWsz

Wakacje to czas podróży oraz leśnych wędrówek. Wybierając się na wycieczkę musimy odpowiednio się przygotować. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej o ukąszeniu kleszcza.

Jak ustrzec się przed ukąszeniem kleszcza?

Wybierając się na wycieczkę w zalesione miejsce koniecznie załóżmy zabudowaną odzież. Chodzi tu głównie o długie skarpetki, spodnie oraz okrycie wierzchnie. Warto założyć również czapkę lub okryć głowę chustką. W ten sposób możemy ustrzec się przed ukąszeniem kleszcza. Dodatkowo warto zastosować specjalny spray odstraszający pajęczaki. Kolejna kwestia to unikanie wysokich traw oraz gęstych zarośli. Trzymanie się ścieżek to minimalne zniwelowanie ryzyka w połączeniu z wspomnianymi poradami.

nicolas picard sBCDFctfQs unsplash 1 scaled 1

Jak poradzić sobie z ukąszeniem kleszcza?

Jeśli ukąszenie kleszcza pojawiło się na naszej skórze należy szybko działać! W aptece znajdziesz wiele produktów stworzonych do usunięcia pasożyta ze skóry. Może być to pompka lub specjalna pętelka. Możemy też spróbować usunąć kleszcza za pomocą pęsety. Należy jednak być bardzo ostrożnym i wykonywać polecenia zawarte w instrukcji obsługi. Jeśli nasze staranie nie powiodły się a część pajęczaka utknęła w naszej skórze, koniecznie udaj się do specjalisty.