Urządzamy balkon – praktyczne porady

Urządzamy balkon – praktyczne porady

28 sierpnia, 2019 Wyłączono przez JP

Balkon sąsiadujący z mieszkaniem lub ulokowany jako część wnęki przylegającej do domu to Twój zakątek pozwalający na obcowanie z naturą. Cieszy w szczególności mieszkańców miast, którzy znajdują w tym niewielkim skrawku powierzchni sposób na poczucie promieni słonecznych na własnej skórze.

O czym pamiętać, projektując balkon

Niestety, najczęściej to niewielkie klitki, w których trudno zmieścić parę krzeseł i składany stolik. Właśnie dlatego planowanie i urządzanie kącika do odpoczynku wymaga nieco umiejętności i dobrego planowania. Urządzając balkon należy rozeznać się dokładnie w tym, w jaki sposób architektonicznie projektanci poradzili sobie z planowaniem takiej wnęki. Z jednej strony mogą być niezwykle słoneczne i wymagać dodatkowego zadaszenia. Inne z kolei trzeba będzie sztucznie doświetlać.Wybierz wysokiej jakości produkty i akcesoria i urządź balkon!

Urządzamy słoneczny balkon

Temperatura będzie kluczowa również podczas doboru płyt podłogowych. Zbyt ciemne mogłyby wyblaknąć i szpecić zakątek nieeleganckimi zaciekami wodnymi. Urządzamy balkon w słonecznej części – wtedy warto zwrócić uwagę na rodzaj i jakość roślin. Szukajmy tych odpornych na bardzo wysoką temperaturę – pelargonii,  sukulentów i traw, które nie ucierpią pod wpływem gorąca. Pamiętaj również, że lepiej umieścić je w ceramicznych donicach. Unikamy zatem metalowych, szklanych i wykonanych z plastiku. Nie tylko stanowią niebezpieczeństwo samowolnego zapłonu, ale również – mogą nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur. Kwestia umeblowania to już sprawa indywidualna – jeśli