Jak działa ustawowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech?

Jak działa ustawowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech?

12 kwietnia, 2022 Wyłączono przez DB

Każdy kraj przyjmuje swoją politykę związaną z zakresem ubezpieczeń jakie są obowiązkowe nie tylko dla obywateli danego kraju ale również dla osób, które przebywają w nim na stałe. W wielu przypadkach możemy porównać jak prezentują się ubezpieczenia majątkowe czy też komunikacyjne w kilku krajach Europy i w innych miejscach na świecie. Jak na ten moment funkcjonuje ustawowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech?

Gesetzliche Krankenversicherung a ubezpieczenia niemieckie

pexels cytonn photography 955389

Niemcy to kraj, w którym do obowiązkowych ubezpieczeń zaliczyć możemy między innymi ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej w przypadku posiadania pojazdu a także ubezpieczenie zdrowotne. Jak funkcjonuje system ubezpieczenia zdrowotnego? Warto wiedzieć, że każda osoba, która mieszka na stałe w Republice Federalnej Niemiec ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego w tym kraju. A owe prawo zostało wprowadzone w 2009 roku. Gesetzliche Krankenversicherung to w tłumaczeniu ustawowa kasa chorych. W 2021 roku na Niemieckim rynku znajdziemy 103 ustawowe kasy chorych. Jak działają i dlaczego jest ich tak dużo? Czy ustawowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech można zrealizować jedynie we wspomnianych kasach chorych?

Gdzie można załatwić ustawowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech dla Polaków?

Dla osób, które nie mają doświadczenia z rozległym systemem ubezpieczeniowym w Niemczech zrozumienie jak działają kasy chorych oraz Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które zajmują się sprzedażą polis z prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym, może być trudne. Dlatego też szereg informacji dotyczących tej kwestii, dostępny jest bezpośrednio na blogu międzynarodowej agencji ComVers. Zachęcamy do lektury!