Uzupełnienie łazienki w stylu minionych dni: baterie retro

Uzupełnienie łazienki w stylu minionych dni: baterie retro

8 sierpnia, 2018 Wyłączono przez SP

Estetyka przeszłych dziesięcioleci zdobyła stałych miłośników, a wciąż przybywa jej nowych. Inspiracje latami 30., 40., 50. i 60. znajdują odbicie także poza modą. W kręgach pin up i rockabilly, a także poza nimi, po prostu u sympatyków stylu retro, miłe skojarzenia wzbudzają pomieszczenia w starym stylu. Łazienka to wnętrze, które będzie tu wyjątkowym przykładem.

Umieścimy w niej z całą pewnością lustra oświetlone okrągłymi żarówkami i wanna o charakterystycznej linii, postawiona na nóżkach. Aby uzupełnić klimat, przydadzą się też baterie retro.

złote baterie retro

Co odróżnia baterie retro od projektowanych współcześnie?

To, co rzuca się w oczy od razu, to kolorystyka baterii retro. Zazwyczaj są produkowane w barwach starego złota lub srebra. Nie mają tak intensywnego połysku jak nowoczesne artykuły tego typu. Mają za to typowe kurki z charakterystycznymi uchwytami. Najczęściej są to baterie trzyotworowe, których główne części są wysokie i składają się z dwóch segmentów.

złote trzykomorowe baterie retro

Jakie baterie dostępne są na rynku?

Jednym ze sklepów sprzedających baterie retro jest krakowski Sanitbuy. Ma w ofercie produkty następujących marek:

  • Cristina Rubinetterie Canova
  • Giulini
  • Reitano Atea
  • Elisabeth Kristal

Te ostatnie to raczej połączenie elementów dawnego stylu z nowoczesnym projektem. Dobre dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, czy chcą podróżować w czasie, czy może zostają w teraźniejszości.

Na koniec warto wspomnieć, że kiedy decydujemy się na zamontowanie takich baterii, musimy się liczyć z tym, że cena będzie dość wysoka. Płacimy jednak za jakość i odpowiedni, tak upragniony przez nas styl.