Jak spędzić wakacje we Francji?

Jak spędzić wakacje we Francji?

24 października, 2022 Wyłączono przez OZ

Francja kojarzy nam się głównie z Paryżem i wieżą Eiffla. Jak jednak możemy się domyślać, to miejsce to również mnóstwo pięknych miejsc przyrody czy małych miasteczek, które warto zobaczyć. Jeśli nie masz pomysłu jak spędzić wakacje we Francji, to zapraszam do lektury tego artykułu!

City break w Paryżu

Jedną z możliwości na wakacje we Francji, jest city break w Paryżu i okolicach. Paryż sam w sobie jest wielkim miastem, które bez wątpienia może rozkochać w sobie niejedną osobę. W końcu jest to miasto zakochanych, które kojarzone jest przede wszystkim z romantycznymi i mistycznymi budowlami gotyckimi. Jeśli jednak nie chcesz poświęcać całych wakacji na Paryż, możesz zafundować sobie wycieczki w miejscowościach znajdujących się nieopodal stolicy Francji. Jedną z nich jest oczywiście Wersal, w którym znajduje się przepiękny pałac królewski. Inną miejscowością, którą warto zobaczyć, jest znajdujące się około 35 km od Paryża, miasteczko Chevreuse. Zachwyca ono swoim średniowiecznym klimatem wąskich uliczek i położonym na wzgórzu zamkiem.

pexels niki nagy 1694359

Może na camping?

Tanią opcją na wakacje we Francji jest wyjazd na camping. To niebanalne rozwiązanie, które niekoniecznie kojarzy nam się z tym rejonem. Mimo to Francja oferuje bardzo wiele miejsc campingowych, w których odpocząć mogą zarówno zahartowani podróżnicy jak i całe rodziny z dziećmi. Jest to pomysł na poznanie innej strony tego kraju i doświadczenie bliskości z naturą.