Weekend w Krakowie – miejsca, które warto odwiedzić

Weekend w Krakowie – miejsca, które warto odwiedzić

1 grudnia, 2021 Wyłączono przez W W

Kraków – przepiękne miasto, nazywane również miastem królów, które co roku odwiedzają tłumy turystów. Nic dziwnego, że tak liczne grupy przyjeżdżają do tego miejsca w celu zwiedzania oraz spędzenia miło czasu. Wybierasz się na weekend w Krakowie, ale nie masz pojęcia, co warto zobaczyć? Przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pokaże Ci, jakie miejsca warto odwiedzić!

Co zwiedzić w Krakowie?

W Krakowie jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Najpopularniejszymi z nich są oczywiście Rynek Główny, Sukiennice, a także Wawel. Nie ma osób, które przyjechałyby do Krakowa i nie zobaczyły tych miejsc – jest to pozycja obowiązkowa. W okresie zimowym Rynek oraz jego poboczne uliczki są przybrane w świąteczne ozdoby, a w jego centrum trwa jarmark, który przywołuje świąteczny klimat. Weekend w Krakowie w okresie grudnia i stycznia to czysta przyjemność, dlatego polecamy wybrać się do tego miasta nie tylko we wakacje!

weekend w Krakowie

Weekend w Krakowie – co jeszcze można zobaczyć?

Oprócz najważniejszych zabytków, warto udać się również na Kazimierz oraz Podgórze. W Krakowie jest kilka charakterystycznych kopców, jednak jeden z nich w szczególności spodoba się miłośnikom krótkich wędrówek. Idąc Lasem Wolskim można dotrzeć na Kopiec Kościuszki, który daje imponujący widok na centrum miasta. Osoby, które uwielbiają kulturę, będą zachwycone możliwością zwiedzenia Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, która mieści się w Sukiennicach, Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Podczas weekendu w Krakowie można zobaczyć naprawdę wiele interesujących miejsc!