Współczesny Outplacement – Co to jest?

Współczesny Outplacement – Co to jest?

7 września, 2021 Wyłączono przez PiGl

Na każdym rynku pracy bywają zawirowania pod względem zatrudnienia. Coraz więcej osób w różnym wieku spotyka się ze zwolnieniami. Dużą popularnością ostatnimi czasy cieszy się współczesny outplacement. Jest to specjalny program wsparcia dedykowany osobom, które straciły swoje posady. Program tego typu posiada różne warianty. Czy warto go wdrożyć w firmie? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Rodzaje outplacementu

  • Zewnętrzny – jest to forma outplacementu, który korzysta z usług podmiotów zewnętrznych, aby realizować wsparcie dla pracowników, którzy stracili swoją posadę. Jeśli firmie zależy na specjalistach z różnych dziedzin to jest to doskonałe rozwiązanie. W odróżnieniu od outplacement wewnętrznego, jest również dużo droższy.
  • Wewnętrzny – realizowany tylko w strukturach danej firmy. Dużą zaletą tej formy wsparcia dla pracowników jest znajomość ich umiejętności i bardziej indywidualne podejście. Dużą korzyścią są również dużo niższe koszty. Minusem jest bariera psychologiczna pracowników związana z rozmową na temat swoich obaw z byłymi współpracownikami.
współczesny outplacement - wsparcie dla pracowników

Czym się charakteryzuje współczesny outplacement?

Współczesny outplacement to nie tylko siedziby biura, ale również wsparcie wirtualne. W związku z popularyzacją pracy zdalnej, również trzeba iść na przód rozwoju technologii. Wszystkie usługi związane ze zmianą pracy możemy omówić drogą online. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą łagodnie przejść proces zmiany zatrudnienia.