Wybór filtra do wentylatora Maico ZF 60/100

Wybór filtra do wentylatora Maico ZF 60/100

24 maja, 2021 Wyłączono przez A S T A

Maico ZF 60/100 to wentylator, który do sprawnego działania potrzebuje odpowiedniej jakości filtra. Czym powinien cechować się ten ostatni, aby skutecznie usuwał zanieczyszczania i to przez naprawdę długi czas?

Maico ZF 60/100 z filtrem klasy G2

Każdy filtr powinien być przede wszystkim posiadać odpowiedniej grubości matę filtracyjną, która będzie miała niskie opory przepływu, a także doskonałą chłonność pyłów. Dodatkowym wymogiem jest to, aby włókna były łączone w odpowiedni sposób, dla zwiększenia efektywności oczyszczania. Właśnie dlatego stosuje się łączenie mechaniczne oraz termiczne, które gwarantuje doskonałą jakość filtra oraz jego naprawdę niezawodne działanie.

fa238250650 maico zf 60 100 alternative g2 wm 1000

Na ile wystarcza filtr?

Czas trwałości filtra zależy od kilku czynników, jednak czystość warto sprawdzać średnio co 3 miesiące. Natomiast jeśli chodzi o samo wymienianie, nie powinno być to rzadziej niż co pół roku i tak samo jest to w przypadku Maico ZF 60/100. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim ze względu na konieczność upewniania się, że urządzenie będzie działało w sposób niezawodny i skutecznie oczyszczało powietrze docierające do wnętrz.

Jak widać wybór filtra opiera się o kilka głównych kryteriów. Sam filtr jednak nie wystarczy, kluczowa jest bowiem jego okresowa, regularna wymiana, bez której skuteczne działanie systemu rekuperacji właściwie nie byłoby możliwe.