Wydawnictwo Czarne – reportaże dla miłośników podróży

4 kwietnia, 2023 Wyłączono przez OZ

Reportaże są jednym z najważniejszych gatunków dziennikarskich. Z jednej strony są one formą literatury, z drugiej zaś, przynoszą wiele wartościowych informacji i wiedzy, która nie byłaby dostępna w inny sposób. W ofercie Wydawnictwa Czarne reportaże są czymś niezwykle ciekawym i dobrym jakościowo, dlatego warto się im lepiej przyjrzeć.

Dlaczego warto czytać książki reportażowe?

Reportaże to wspaniała forma literatury, która dostarcza wartościowej informacji i pozwala poznać świat w ciekawy i pełen emocji sposób. Ten typ książki może dostarczać rzetelnych informacji, które są niedostępne na co dzień w naszym życiu. Reportaże często podejmują trudne i kontrowersyjne tematy, takie jak problemy społeczne, polityczne i ekonomiczne. Dzięki temu czytelnik może zrozumieć złożoność tych kwestii, a także zyskać wgląd w sytuacje, które dotykają różne grupy społeczne.

Najciekawsze reportaże z Wydawnictwa Czarne

Wydawnictwo Czarne reportaży ma wiele, dlatego ciężko wybrać najlepsze z nich. Poniżej przedstawiamy przykładowe powieści, które zdobyły dużą popularność.

1. „Jechałem Żelaznym Kogutem. Pociągiem przez Chiny” – Paul Therox

To książka, która opowiada o podróży autora transportem kolejowym przez najludniejszy kraj na świecie. Opisuje on to, jak mocno zmienia się krajobraz podczas przejazdu. W swojej podróży przystaje aby zwiedzić pustynie Sinkiangu, lasy Mandżurii, Szanghaj, Pekin, oraz Tybet.

2. „Czarnobylska modlitwa” – Swietlana Aleksijewicz

To powieść białoruskiej noblistki, w której autorka opisuje przeżycia ludzi będących poszkodowanymi przez wybuch reaktora jądrowego. W książce znajdują się głosy ludzi, którzy przeżyli okropne doświadczenia.

3. „Afronauci. Z Zambii na Księżyc” – Bartek Sabela

To reportaż, który w odróżnieniu od innych książek dziennikarskich z tego regionu nie opowiada tylko o podróży czy kulturze, ale o specyficznych planach Mukuka Nkolosoa, który za cel postawił sobie podbój kosmosu przed Amerykanami i Rosjanami.