Zadie Smith i jej powieści

Zadie Smith i jej powieści

30 kwietnia, 2020 Wyłączono przez MWsz

Zadie Smith jest brytyjską pisarką, która tworzy niezwykłe powieści oraz opowiadania. Jest absolwentką King’s College w Cambridge oraz prowadzi wykłady na temat kreatywnego pisania. Dorobek autorki jest doceniany przez krytyków na całym świecie. Dowiedz się dlaczego?

Pierwsza powieść Zadie Smith

Pisarka debiutowała książką pt.”Białe Zęby” , za którą otrzymała prestiżowe nagrody. W kilka miesięcy powieść stała się prawdziwym bestsellerem. Ludzie pokochali ją za pełnie epickiego rozmachu, co spowodowało, że wspomniana książka znalazła się na liście 100 najlepszych angielskich powieści. To ogromne wyróżnienie przyniosło pisarce popularność oraz sukces. Następne lata przyniosły kolejne powieści m.in. „Łowca autografów”, „Londyn NW” czy „O pięknie”. Fani wskazują na fantastyczny język jakim operuje Zadie Smith, a także nietuzinkowe historie wciągające na wiele godzin.

Zadie Smith

Gdzie kupić jej książki?

Powieści w polskim przekładzie znajdziemy w wielu księgarniach stacjonarnych oraz internetowych. Jeśli nie przepadamy za tradycyjną formą czytania, dobrym pomysłem jest zakup audiobooka. Świenie sprawdzają się w podórży lub podczas wykonywania domowych obowiązków. Możemy przy nich się również zrelaksować po ciężkim dniu. Powieści Zadie Smith znajdziesz także w postaci ebooków. Zwolennikom czytania w formie elektronicznej na pewno ten pomysł przypadnie do gustu. Nie zwlekaj i zapoznaj się z doskonałą literaturą, która jest w zasięgu ręki.