Objawy ciąży: na co zwrócić uwagę?

Objawy ciąży: na co zwrócić uwagę?

30 kwietnia, 2020 Wyłączono przez JP

Oczekiwana a może niespodziana? Nawet ta misternie zaplanowana, może okazać się ogromnym zaskoczeniem dla partnerów. Mowa oczywiście o ciąży i obietnicy posiadania potomstwa. Niezależnie od tego, czy oczekujesz pierwszego potomka czy to już kolejny maluch pojawia się na świecie, możesz mieć problemy ze stwierdzeniem jakie są objawy ciąży. W dzisiejszym poradniku znajdziesz kilka informacji dzięki którym wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Kiedy pojawią się pierwsze objawy?

W odróżnieniu od filmowych etiud, pierwsze przesłanki dla młodej mamy mogą nie wyjawić się tak łatwo. Zwykle na zwiastuny należy poczekać. Oczywiście, jest to kwestia indywidualna, lecz szacuje się, że pierwsze objawy  zauważalne są po pierwszych 4-6 tygodniach rozwoju płodu. Okres zapłodnienia i późniejszego wzrostu malucha w łonie matki może wydłużać się lub skracać.

Zwiastuny czyli objawy ciąży.

Zwiastuny malucha czyli objawy ciąży

Do najpowszechniejszych należy zaliczyć mdłości, uczucie pełności i wymioty. Zauważalne staje się również obrzmienie ciała, w szczególności w okolicach gruczołów mlecznych. Powiększone piersi i brodawki, zmiany smaku oraz charakterystyczna „karuzela nastroju” to kolejne objawy ciąży. Rozwój płodu może powodować również zmianę nawyków spożywczych – kubki smakowe mogą stać się wyczulone na lubiane dotychczas potrawy. Przyszłe mamy mogą odczuwać również zmęczenie i senność.

Pamiętajmy jednak, że jedynie wizyta u lekarza i badanie krwi pozwalają na dokładne określenie stanu kobiety.