Jakościowe spędzanie rodzinnego czasu a zestaw gier planszowych dla dzieci

Jakościowe spędzanie rodzinnego czasu a zestaw gier planszowych dla dzieci

11 stycznia, 2023 Wyłączono przez DB

Obecnie istnieje wiele form rozrywki dla rodziny. Programy telewizyjne, filmy, YouTube, Netflix, gry wideo – jeśli zaczniemy od wymieniannia zajęć w pomieszczeniach. Następnie wszelkiego rodzaju zajęcia na świeżym powietrzu: trening, sport, pokazy, muzea, lista jest nieskończona! Dlaczego warto wybierać zestaw gier planszowych dla dzieci, zamiast innych aktywności lub przynajmniej poświęcać im znaczną część swojego czasu? Czy warto grać w gry planszowe?

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

niedrogi zestaw gier planszowych dla dzieci

Gry planszowe to nowoczesna wersja Sudoku lub krzyżówek, czyli trening umysłu. Wymagają praktyki i krytycznego myślenia, zarządzania zasobami i planowania, mając jednocześnie luksus przebywania w bezpiecznej przestrzeni. Co więcej, granie w gry planszowe przynosi wyraźną korzyść zdrowotną: bystry umysł zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera. Zabawa uwalnia endorfiny, czyli hormon szczęścia i obniża ciśnienie krwi oraz poziom stresu. Na dłuższą metę granie w gry planszowe sprawi, że będziesz szczęśliwszy, mądrzejszy i zdrowszy!

Socjalizacja a zestaw gier planszowych dla dzieci?

Pierwszą rzeczą, którą robisz rano, a ostatnią przed pójściem spać, jest sprawdzenie telefonu. Wpatrujesz się w ekrany w pracy i w domu, tracąc kontakt ze światem fizycznym. Nawet w celach rozrywkowych oglądasz filmy, programy telewizyjne lub grasz w gry wideo. Gry planszowe oferują inne, „retro” podejście. Zestaw gier planszowych dla dzieci pozwala wchodzić w interakcje z ludźmi wokół ciebie w bardziej naturalny, „analogowy” sposób. To powiew świeżego powietrza w naszej, zdigitalizowanej teraźniejszości i sposób na pozostanie w kontakcie ze światem fizycznym oraz budowanie rodzinnych więzi.