Jak zaplanować wakacje w Chorwacji?

Jak zaplanować wakacje w Chorwacji?

11 stycznia, 2023 Wyłączono przez DB

Nie ma wątpliwości, że Chorwacja nie jest już miejscem na uboczu, jak kiedyś. Chorwacja ma ugruntowaną pozycję na standardowych europejskich trasach wędrówek z plecakiem, a także jest popularnym miejscem dla podróżujących ze średniej i luksusowej półki. Jak zaplanować wakacje w Chorwacji dla rodziny, grupy znajomych czy w parze?

Wskazówki dotyczące zwiedzania chorwackiego kraju

Wakacje w Chorwacji we wrześniu

Jeśli masz elastyczność w planowaniu podróży do Chorwacji, zdecydowanie powinieneś spróbować odwiedzić ją w sezonach od maja do czerwca lub od września do października. Pogoda w tych miesiącach w większości kraju jest nadal niezwykle przyjemna i ciepła. Co więcej, tłumy są znacznie mniejsze, szczególnie w popularnych miejscowościach turystycznych, takich jak Split czy Dubrownik lub Trogir. Istnieje również wiele wspaniałych festiwali, które odbywają się poza sezonem takich jak Festiwal Trufli na Istrii i Festiwal Filmowy w Splicie we wrześniu.

Budżetowe wakacje w Chorwacji

Jeśli z przyjemnością zrezygnujesz z kąpieli w Adriatyku, wizyta poza sezonem może być również dobrą opcją, szczególnie jeśli próbujesz odwiedzić Chorwację z ograniczonym budżetem, ponieważ ceny są znacznie obniżone w porównaniu do szczytu sezonu. W rzeczywistości niektóre miasta, takie jak Dubrownik, aktywnie zachęcają podróżnych do odwiedzania ich poza sezonem, oferując bezpłatne piesze wycieczki w celu zmniejszenia tłumów w szczycie sezonu. Wakacje w Chorwacji z rodziną, doskonale zaplanować na polu kempingowym, których znajdziemy wiele na mapie kraju. To także fajna opcja na odpoczynek w gronie przyjaciół!