Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

16 marca, 2022 Wyłączono przez GO

Każda kobieta chce cieszyć się gładką skórą na swoim ciele, lecz w tym celu musi rozpocząć regularną eliminację swojego owłosienia. Tradycyjne usuwanie włosków jest czynnością powtarzalną nawet kilka razy w tygodniu. Można pokusić się o stwierdzenie, że to niezwykle uciążliwe zajęcie, ponieważ nie zdążymy się nacieszyć efektem po goleniu, a już czeka na nas następna depilacja. Poznaj aktualne rodzaje depilacji i dowiedz się, czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Rodzaje depilacji oraz ich koszt

Obecnie istnieje kilka sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia. Nauka kosmetologii rozwija się prężnie, a nowe rozwiązania wciąż są wdrażane w salonach kosmetycznych i praktyce domowego SPA. Obecnie wyróżniamy następujące drogi depilacji: 

  • mechaniczna – maszynki jednorazowe, woski, pasty cukrowe, depilatory
  • chemiczna – preparaty i kremy do depilacji
  • laserowa

Niemal wszystkie z tych metod rozwiązują problem na jakiś czas, lecz włosy po czasie odrastają. Tylko depilacja laserowa może przynieść trwałe efekty. Działanie lasera odbywa się wewnątrz skóry, uszkadzając mieszki włosowe. Ta metoda ma konkretne przełożenie na oszczędność czasu, energii, bólu i pieniędzy w długoterminowym ujęciu. Jeśli więc mamy na myśli świadomą oszczędność i nie chcemy korzystać z krótkoterminowych i rutynowych rozwiązań, musimy zastanowić się, czy warto zdecydować się na depilację laserową?

czy warto zdecydować się na depilację laserową

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Wydawać się może, że zabieg depilacji laserowej jest wysokim kosztem i ciężko pozwolić sobie na taką przyjemność, mając na głowie szereg codziennych wydatków. Warto spojrzeć z perspektywy kilku lat, jak przekładają się koszty tradycyjnych metod depilacji, jednocześnie mając na uwadze ich rutynową powtarzalność. Całkowite ukończenie procesu depilacji laserowej daje nam gwarancję gładkiej skóry do końca życia. W przypadku korzystania z tradycyjnych metod eliminacji owłosienia, czynność powtarzamy, każdorazowo wydając pieniądze na materiały i produkty pomocnicze, jak pianki do golenia, balsamy przeciwko podrażnieniom czy różnego rodzaju peelingi i preparaty na wrastające włosy. Dodatkowo kosztuje nas to wiele czasu, bólu oraz zmartwień w przypadku komplikacji po goleniu. Jeśli dokonamy dokładnych obliczeń- odpowiedź na pytanie, czy warto zdecydować się na depilację laserową, zdaje się być jednoznaczna.