Czym jest i do czego służy wypalarka plazmowo-gazowa?

Czym jest i do czego służy wypalarka plazmowo-gazowa?

16 lutego, 2022 Wyłączono przez A S T A

Wypalarka plazmowo-gazowa to wysoce profesjonalna maszyna, dzięki której możliwe jest cięcie tworzyw o grubości do 10 cm. Co jeszcze cechuje to urządzenie oraz kiedy warto się na nie zdecydować?

Ogólna charakterystyka wypalarki plazmowo-gazowej

Sprzęt posiada palnik gazowy, a także plazmowy. Dodatkowym elementem jest system tnący, a także pulpit dla operatora, który zawiera także w pełni funkcjonalny monitor. Wypalarka plazmowo-gazowa to dodatkowo tzw. stół wodny, który posiada wymienny ruszt. Dzięki niemu cięcie może być znacznie czystsze, choć efektem ubocznym jest też zmniejszenie emisji gazów.

wypalarki plazmowe

Zastosowanie wypalarek

Takie urządzenia sprawdzą się w przypadku wielu sektorów, od metalowego, przez konstrukcyjny, aż po stolarski. Nie są to jednak jedyne obszary zastosowań, co wynika z uniwersalności urządzenia. Świetnie sprawdzi się ono także w stoczniach, centrach serwisowych, a nawet przy produkcji elementów do instalacji grzewczych. Jeśli zaś chodzi o materiały, do których obróbki się sprawdza, to są to przede wszystkim tworzywa takie jak stal stopowa i nierdzewna, a także używane na naprawdę szeroką skalę aluminium.

Jak doskonale widać, wypalarki to urządzenia uniwersalne oraz o wielu praktycznych zastosowaniach i tym samym takie, które sprawdzą się w naprawdę wielu różnych branżach. Sprawdź, czy w Twojej firmie również nie znajdą one praktycznego zastosowania.