Zasady efektywnego uczenia się – jak to wykorzystać przed sesją

Zasady efektywnego uczenia się – jak to wykorzystać przed sesją

17 lutego, 2022 Wyłączono przez J M

Aktualnie jesteśmy w chwili, gdzie sesja jest postrachem każdego studenta. Niektórzy już zaczęli, niektórzy dopiero będą podchodzić do egzaminów semestralnych. Część nawet podejmuje się obrony pracy inżynierskich czy samych egzaminów inżynierskich, które nie należą do łatwych. Ogrom wiedzy jaki trzeba przyswoić jest naprawdę spory, a bez odpowiedniej metody, może być ciężko. Z pomocą przychodzą zasady efektywnego uczenia się, czyli jak się przygotować, a dodatkowo zapamiętać materiał. Sprawdź kilka elementów!

f62acf1c 89b3 4e39 a974 cdefc5c10ad6

Zasady efektywnego uczenia się – od czego zacząć?

Zasady efektywnego uczenia się są znane w zasadzie od wielu lat, jednak mało kto je stosuje. Pierwszą z nich, która możliwe, że jest Ci już znana to dodawanie poziomu trudności. Dzięki takiemu zastosowaniu mózg pracuje na jeszcze wyższych obrotach, co pozwala na lepsze zapamiętywanie. Ogromnie istotna jest też regularność, czyli powtarzanie i powtórki materiału, dzięki czemu zapamiętywanie będzie szybsze i prostsze.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podobnie jak z motywacją do siłowni, tak samo z nauką, musisz czuć swój progress i zmieniać plan ćwiczeń. Inaczej Twój mózg szybko się wypali i nie będzie zainteresowany dalszym wysiłkiem. Zasady efektywnego uczenia się są jak działania na siłowni, tylko dla mózgu. Warto podejść do tego z takim nastawieniem!